Alexa pozwoli kontrolować konsolę Xbox One

Być może czasy Kinecta na dobre odeszły w zapomnienie, ale to nie znaczy, że swojej konsoli nie obsłużysz przy pomocy komend głosowych. Microsoft chce, aby Alexa dogadywała się z Xboksem.

Być może czasy Kinecta na dobre odeszły w zapomnienie, ale to nie znaczy, że swojej konsoli nie obsłużysz przy pomocy komend głosowych. Microsoft chce, aby Alexa dogadywała się z Xboksem.

W ramach programu Xbox Insider amerykańscy użytkownicy Xboksa One dostali dostęp do funkcji Xbox Skill. Dzięki niej mogą obsługiwać swoją konsolę za pośrednictwem asystentek głosowych Alexa oraz Cortana. Oznacza to, że jeśli posiadają odpowiedni inteligentny głośnik, mogą wykorzystać go m.in. do odpalania gier. Wystarczy tylko wypowiedzieć polecenie, (np. "Alexa, uruchom Sea of Thieves), a głośnik automatycznie prześle je do naszej konsoli i wywoła żądaną akcję.

Xbox Skill oddaje do dyspozycji graczy kilka poleceń. Oprócz uruchamiania gier otrzymamy także możliwość kontroli głośności, streamingowania rozgrywki do internetu czy wykonywania zrzutów ekranu. Dzięki temu wywołanie tych funkcji będzie prostsze i łatwiejsze niż dotychczas.

Warto zauważyć, że nie po raz pierwszy Microsoft eksperymentuje z komendami głosowymi dla swojej konsoli. Te były dostępne dla użytkowników Kinecta, jednak po wycofaniu wsparcia dla kontrolera ruchu, użytkownicy stracili możliwość obsługiwania konsoli za pomocą poleceń głosowych. Xbox Skill ma przywrócić tę funkcję i nie można wykluczyć, że z biegiem lat usługa będzie stawała się coraz bardziej użyteczna.

Kto wie, być może konsola przyszłej generacji będzie docelowo wyposażona w inteligentnego asystenta, który zwiększy immersyjność rozgrywki i pozwoli np. odpalać konkretne tryby rozgrywki?

Źródło: Microsoft

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV