Przeczytaj w weekend

Apple szykuje aż cztery smartfony 5G na przyszły rok

W tym sezonie projektanci Apple odpuścili inwestowanie w moduły 5G, ale w 2020 roku planują nadrobić zaległości. Według analityków firma może wypuścić aż cztery iPhone’y obsługujące tę technologię.

W tym sezonie projektanci Apple odpuścili inwestowanie w moduły 5G, ale w 2020 roku planują nadrobić zaległości. Według analityków firma może wypuścić aż cztery iPhone’y obsługujące tę technologię.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  iphone 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Przeskok branży komunikacyjnej na infrastrukturę 5G jest nieunikniony. Wymusi go rosnąca liczba urządzeń mobilnych, popularyzacja Internetu Rzeczy oraz serwisów streamingowych. Firmy produkujące telefony z Androidem na pokładzie już w tym roku wypuściły pierwsze urządzenia kompatybilne z nowym standardem komunikacyjnym. Plotki głoszą, że Apple wejdzie na ten rynek dopiero w przyszłym roku, ale z porządnie rozbudowanym portfolio produktowym.

Plotki o debiucie iPhone’a 5G w 2020 roku pojawiły się już w połowie roku, kiedy swoje stanowisko na ten temat wyraził analityk biznesowy Ming-Chi Kuo. Dziś dołączył do niego analityk Dan Ives z firmy Wedbush Securities, który sugeruje, że w kolejnym okresie rozliczeniowym doczekamy się nie jednego, ale aż czterech telefonów Apple wyposażonych w moduł 5G.

Niestety, Ives nie sprecyzował, o jakich urządzeniach mowa. Jeśli jednak jego przewidywania spełnią się, moduł 5G zobaczymy nie tylko w telefonach będących kontynuatorami tegorocznej linii 11. Być może czwartym urządzeniem z 5G będzie budżetowy iPhone SE2, o którym plotki od dłuższego czasu krążą po sieci. Z jednej strony taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny, w końcu mówimy tu o tanim urządzeniu przeznaczonym dla mniej wymagających użytkowników. Z drugiej zaś wypuszczenie iPhone’a SE w wersji 5G byłoby doskonałym sposobem na wypromowanie tej technologii. Większość telefonów 5G to urządzenia klasy premium, ale nowa infrastruktura telekomunikacyjna tworzona jest z myślą o wszystkich sprzętach mobilnych, nie tylko tych z najwyższej półki cenowej.

Apple na pewno nie odniesie się do tych przecieków i o technologii 5G oficjalnie wypowie się dopiero w momencie prezentacji urządzeń, które wykorzystują jej potencjał. Ale biorąc pod uwagę, że w przyszłym roku 5G pojawi się w wielu krajach świata – m.in. za sprawą regulacji Unii Europejskiej, która obliguje kraje członkowskie do jak najszybszego wdrożenia nowej infrastruktury – wprowadzenie na rynek iPhone’ów 5G w 2020 roku wydaje się wysoce prawdopodobne.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Apple

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV