Aquaman – są pierwsze opinie. Krytycy zachwyceni

Aquaman będzie mieć swoją premierę dopiero w przyszłym miesiącu, jednak w sieci już teraz pojawiają się pierwsze opinie krytyków po seansie. Czy nowa produkcja DC to dobry film?

Aquaman będzie mieć swoją premierę dopiero w przyszłym miesiącu, jednak w sieci już teraz pojawiają się pierwsze opinie krytyków po seansie. Czy nowa produkcja DC to dobry film?

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  aquaman 

Aquaman to nowy film na podstawie komiksów DC, w którym głównym bohaterem jest Arthur Curry - postać, którą poznaliśmy już w filmie Justice League. W roli głównej powraca Jason Momoa, zaś na ekranie partneruje mu między innymi Amber Heard.

Film wejdzie na ekrany kin dopiero w przyszłym miesiącu, jednak dziś do sieci zaczęły spływać pierwsze oficjalne opinie o produkcji. Embargo na recenzje jeszcze nie spadło, ale krytycy, którzy już mieli okazję obejrzeć film, zamieścili w mediach społecznościowych swoje reakcje i wrażenia. Jak się okazuje, niemal wszyscy mają pozytywne odczucia na temat Aquamana - mówi się, że to film zabawny, szalony i bardzo w stylu Marvela, a przy tym taki, który nie gubi swoich korzeni z DC i nie zatraca własnej tożsamości. Nie ma tu tego samego mroku, który zauważa się w innych produkcjach Warner Bros., a całość opiera się na wciągającej i pełnej akcji przygodzie. Jason Momoa jest bardzo chwalony za swoją rolę, podobnie jak Patrick Wilson i Amber Heard. Docenia się także złoczyńcę jakim jest Black Manta. Efekty specjalne i sama skala widowiska zachwycają na tyle, że poleca się obejrzeć film na największym możliwym ekranie - mówi się, że Aquaman przypomina wielkie produkcje fantasy i niejednokrotnie pada przy tym słowo "epicki" czy "wielki".

Krytycy są świadomi wad produkcji, jednak już teraz mówią, że nie przeszkadza to w odbiorze - choć nie jest idealny, film spełnia oczekiwania i proponuje świetną rozrywkę, a niektórzy już teraz mówią nawet, że zamierzają obejrzeć go ponownie. Bardzo chwalony jest także sam reżyser, James Wan, który zbudował tu świat o wielkim potencjale - poza dynamiką, akcją i widowiskiem mamy tu także pełną emocji i życia historię o rodzinie i relacjach międzyludzkich. Nie brak tu zatem i poruszeń i dobrej zabawy - cała pierwsza połowa filmu ma rzekomo wywoływać w nas radość i śmiech (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Fani komiksów są w pełni zachwyceni i mówią, że to jest właśnie Aquaman na jakiego wszyscy czekali. Padają słowa, że to drugi najlepszy film DC (a dla niektórych nawet pierwszy), a także porównania do trylogii Spider-Man Sama Raimiego. Co ciekawe, w wielu miejscach produkcja ma być naprawdę ambitna i wykraczać poza typowe schematy kina komiksowego - mówi się o tym zwłaszcza w kontekście sekwencji walki.

Wygląda wiec na to, że mamy do czynienia z prawdziwym hitem - wśród tylu pozytywnych opinii nie sposób znaleźć negatywnych słów. Więcej o filmie dowiemy się wtedy, gdy spadnie embargo na pełne recenzje - ma to nastąpić 11 grudnia.

Zobaczcie nowy baner. Aquaman - premiera 21 grudnia tego roku.

Źródło: comicbook.com, comicbookmovie.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV