Avengers: Koniec gry - Thanos mógł wejść w zaskakujący sojusz. Twórca Gry o tron recenzuje film

W filmie Avengers: Koniec gry mogliśmy zobaczyć innych złoczyńców z MCU. Na temat produkcji wypowiedział się również doskonale znany fanom serialu Gra o tron George R.R. Martin.

W filmie Avengers: Koniec gry mogliśmy zobaczyć innych złoczyńców z MCU. Na temat produkcji wypowiedział się również doskonale znany fanom serialu Gra o tron George R.R. Martin.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W sieci pojawiło się kilka nowych informacji związanych z filmem Avengers: Koniec gry. Na temat produkcji wypowiedział się autor książkowego pierwowzoru serialu Gra o tron, George R.R. Martin - wygląda na to, że ostatnia odsłona MCU przypadła mu do gustu:

Jest tu mnóstwo akcji, ale to nie jest kolejny Wielki i Głupi Film Akcji, których w dzisiejszych czasach pojawia się o wiele za dużo. Stan Lee byłby dumny. Czy kiedykolwiek marzył, że wszystkie te postacie, które on, Jack Kirby, Steve Ditko i reszta drużyny Marvela tworzyli w latach 60., zdominują światową kulturę?

Martin dodaje jeszcze:

Endgame jest niesamowity. Niskie ukłony dla scenarzystów i reżyserów. Nie mogłem uwierzyć, że oni ściągają wszystkie postacie do jednego filmu, a potem sprawiedliwie je traktują. Finałowa bitwa była epicka, ekscytująca, mrożąca krew w żyłach, pełna zwrotów akcji... i w dziwny sposób piękna. Kupiły mnie jednak przede wszystkim postacie pokazane wcześniej. Ta otwierająca scena, w której pojawia się Hawkeye, później Ant-Man, momenty Tony'ego Starka, który zmaga się ze swoim dziedzictwem...

W sieci pojawił się spot filmu, w którym bryluje Koleś-Thor:

Okazuje się również, że w pierwotnej wersji scenariusza Thanos miał wejść w sojusz z Mrocznymi Elfami, co wyjawił nadzorujący efekty specjalne produkcji ze strony Weta Digital Matt Aitken:

Mroczne Elfy były wspomniane, ale nie doszliśmy na tym polu na tyle daleko, by próbować ich pokazać na polu bitwy.

W pierwszych planach Czarna Wdowa była z kolei przedstawiana jako osoba, która zajmuje się pomocą dla sierot; jak przekonują bracia Russo:

Jedną z rzeczy, o których rozmawialiśmy, był pomysł pokazania, że 1/4 dzieci na całym świecie nie ma swoich rodziców. (...) We wstępnej fazie prac nad filmem Czarna Wdowa prowadziła organizację w Waszyngtonie, która pomagała sierotom.

Tak zaś współscenarzysta Christopher Markus odpowiedział na pytanie o to, w jaki sposób Kapitan Ameryka był w stanie przytrzymać Thanosa w czasie finałowej potyczki:

Wydaje mi się, że w tym momencie Thanos był po prostu pod wrażeniem woli Steve'a. Myślał sobie coś w stylu: Nie mogę uwierzyć, że facet, który nie ma żadnych mocy, tego próbuje. Naprawdę? Naprawdę to robi?

Warto dodać, że film w skali globalnej zarobił już 2 mld 503 mln dolarów - na ten wynik składa się 728 mln USD z USA i 1,775 mld z pozostałych rejonów świata. Zdaniem portalu Variety najnowsza odsłona MCU zostanie jednak zdetronizowana w weekendowym box office w Stanach Zjednoczonych przez produkcję John Wick 3. Prognozy dla tej ostatniej wahają się pomiędzy 30 mln a 35 mln USD, z kolei te dla Avengers: Endgame przewidywane są na poziomie 27 mln USD.

Zobaczcie także zakulisowe zdjęcie, które na Twitterze zamieścił Mark Ruffalo:

Źródło: comicbook.com, screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV