Repertuar kin Nowość Program TV

Była żona gangstera chce pozwać Vegę do sądu. Powodem Kobiety mafii 2

Patryk Vega znalazł się pod ostrzałem krytyki. Jak informuje Wprost, Monika Banasiak, była żona polskiego gangstera, chce pozwać reżysera Kobiet mafii 2 do sądu.

Patryk Vega to reżyser filmu Kobiety mafii 2, który miał swoją premierę w ubiegły piątek. Od debiutu minęło zaledwie kilka dni, a wokół tytułu i samego twórcy już zaczynają pojawiać się kontrowersje. Monika Banasiak, była żona polskiego gangstera, jest oburzona poziomem filmu, jak i bezprawnym wykorzystaniem w nim jej życiorysu.

W rozmowie z tygodnikiem Wprost, Banasiak wspomina, że jej życiorys został zrabowany. Twierdzi, że Vega nigdy nie pytał jej o zgodę na wykorzystanie w produkcji wątków z jej życia – kobieta uważa, że jej reprezentacja na ekranie jest bardzo wyraźna, na co ona jako osoba pełniąca funkcję publiczną, nigdy nie pozwoliła. Jak mówi, obraz, który zaproponował reżyser, budzi skrzywione wyobrażenie jej samej w umysłach innych osób – postrzega film jako zagrożenie dla swojej obecnej sytuacji materialnej, spodziewając się, że ludzie zaczną się od niej odwracać (Banasiak jest coachem i pisze książki, a zatem jej kariera jest ściśle związana ze sławą).

Banasiak uważa też, że film Kobiety mafii 2 jest społecznie szkodliwy – promuje życie przestępcze, a sam Vega zarabia dzięki niemu na tragediach innych osób. Jej zdaniem świat mafii widziany oczami kobiety jest tak naprawdę inny. Pełno w nim przemocy, gwałtu i nienawiści, tymczasem produkcja Vegi ma przedstawiać to środowisko w atrakcyjnym i zachęcającym świetle. Kobieta uważa, że przez propagowanie takich obrazów ludziom proponuje się nieprawdziwą wizję, na którą część z nich na pewno się połasi – jak mówi, kłóci się to z jej poczuciem przyzwoitości i czuje się zobowiązana, by sprzeciwiać się temu głośno. Banasiak dodaje, że cały dzisiejszy świat jest przepełniony przemocą – należy z nią walczyć, nie pokazywać w świetle reflektorów i w luksusach na wielkich ekranach.

Kobieta zastrzega, że nie zamierza zostawić tak tej sprawy. Chce pozwać Patryka Vegę do sądu.

-
-

Będziemy informować o rozwoju sprawy.

Źródło: wprost.pl / zdjęcie główne: naEKRANIE

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Shang-Chi – kto zagra azjatyckiego herosa?…

Shang-Chi to kolejny bohater z komiksów Marvela, który doczeka się solowego filmu. Nie wiadomo jeszcze,…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner jakiś czas temu sama przyznała się, że jest kiepska w zachowywaniu tajemnicy. Teraz…

Michalina Reda
-

Terry Gilliam uważa, że filmy superbohaterskie…

Terry Gilliam odniósł się do kina superbohaterskiego i przedstawił swoje zdanie - to po prostu…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.