Repertuar kin Nowość Program TV

Były reżyser serialu Halo wyjawia powody rezygnacji

Rupert Wyatt zrezygnował ze stanowiska w grudniu ubiegłego roku. Nowym reżyserem serialu Halo został Otto Bathurst.

O tym, że powstaje serial Halo wiemy już od dawna. Dopiero w ubiegłym roku do sieci zaczęły jednak trafiać pierwsze konkrety na temat tej produkcji. Ujawniono między innymi, że w serialu pojawi się Master Chief, główny bohater serii gier. W grudniu poinformowano, że reżyser Rupert Wyatt zrezygnował ze swojej funkcji z uwagi na zmiany w harmonogramie.

Ostatecznie Wyatta zastąpił Otto Bathurst, który wcześniej pracował m.in. nad filmem Robin Hood: Początek czy serialem Czarne lustro. Teraz były reżyser postanowił wyjaśnić powody swojej rezygnacji. Wyjawia on, że głównym problemem dla niego okazała się skala projektu (z uwagi na obszerny materiał źródłowy i bogatą mitologię serii Halo), który wymagałby wiele czasu na odpowiednie jego zrealizowanie.

Stało się jasne, że potrzeba więcej czasu. Mówię o miesiącach, jeśli nie latach by to wszystko się ułożyło – jak pewnie wiecie to bardzo ambitny projekt, więc budżet musi zgrać się ze scenariuszami. Cały czas nad tym pracowaliśmy, ale ostatecznie nie było to moim zadaniem. Showtime podjęło więc decyzję by przepchnąć pewne rzeczy. Jeśli byłbym showrunnerem prawdopodobnie zostałbym przy tym projekcie na dwa lub trzy lata, ale jako reżyser pewnej liczby odcinków chciałem też zająć się innymi rzeczami. Byłem więc zasmucony odejściem, ale nie było to coś, na co się pierwotnie zgodziłem – wyjaśnia Wyatt.

-
-

Źródło: comicbook.com, collider.com / fot. Microsoft

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Shang-Chi – kto zagra azjatyckiego herosa?…

Shang-Chi to kolejny bohater z komiksów Marvela, który doczeka się solowego filmu. Nie wiadomo jeszcze,…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner jakiś czas temu sama przyznała się, że jest kiepska w zachowywaniu tajemnicy. Teraz…

Michalina Reda
-

Terry Gilliam uważa, że filmy superbohaterskie…

Terry Gilliam odniósł się do kina superbohaterskiego i przedstawił swoje zdanie - to po prostu…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.