Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542241211.5946&rtu=-1

 

CD Projekt o grach Wiedźmin i Cyberpunk 2077

Kolejna część sagi Wiedźmina powstanie, to jest pewne jak w banku. Pytanie tylko jak CD Projekt chce rozwijać uniwersum.

Parkiet.com wziął na spytki Adama Kicińskiego z CD Projektu. Zdecydowana część wywiadu dotyczy gry Cyberpunk 2077, ale nie mogło zabraknąć pytania o przyszłość kultowej marki REDów, czyli serii Wiedźmin.

-
-

Rozmowa z prezesem zarządu CD Projekt przynosi nowe informacje w sprawie prac nad Cyberpunk 2077 oraz datą premiery:

[Cyberpunk 2077] Jest w trakcie procesu produkcji. Pracuje nad nim obecnie zespół blisko 350 deweloperów ze studia CD Projekt RED – czyli największy w dotychczasowej historii studia. Produkcja idzie zgodnie z harmonogramem, ale przed nami jeszcze sporo pracy, bo poprzeczkę zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko – mówi Kiciński.

W kwestii daty premiery nic się nie zmieniło. Aktualnie pozostaje nam wróżyć z fusów, albo liczyć na jakieś nieoficjalne informacje.

Przewidywanie daty premiery na podstawie publicznie dostępnych informacji to rola analityków i dziennikarzy. My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie. Zdradzimy ją graczom wtedy, gdy będziemy na to gotowi – tłumaczy prezes zarządu CD Projekt.

Adam Kiciński zdradził także, że spółka bacznie przygląda się, jak rozwija się segment AR i VR.

Trzymamy rękę na pulsie w tematach AR/VR. Analizujemy i testujemy nowości, które co jakiś czas pojawiają się na rynku, ale w tej chwili nasz zespół skupia się na produkcji Cyberpunka 2077 i Gwinta.

Pytania o przyszłość Wiedźmina padają na końcu rozmowy. Prezes Kiciński potwierdził, że seria jest kluczową marką dla twórców, ale Wiedźmin 4 nie powstanie. Przynajmniej nie o takiej numeracji. Planów jednak nie porzucają, wręcz przeciwnie, myślą dalekobieżne.

Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić – tłumaczy Adam Kiciński.

Źródło: bankier.pl; parkiet.com / fot. CD Projekt
 

 

Powiązane Artykuły

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – wrażenia z pokazu

Dziś odbył się pierwszy w Polsce pokaz rozgrywki w Cyberpunk 2077. Jak prezentuje się najnowsze…

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po przeskoku w czasie przyciąga zmianami rzeczywistości bohaterów i historią. Co wydarzy…

Piotr Piskozub
-

Gwiezdne Wojny – cuda i dziwy…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z planu trylogii prequeli, która weszła w skład…

Paweł Krzystyniak
-

Złapałeś już je wszystkie? Oto Pokemony…

Zwiastun Pokemon: Detektyw Pikachu wypełniony jest różnymi Pokemonami. Zobacz, które stworzenia pojawiły się w materiale…

Piotr Piskozub
-

Harry Potter – bohaterowie jako anime.…

W sieci pojawiła się galeria bohaterów serii Harry Potter, którzy zostali przedstawieni jako postacie z…

-

Kapitan Marvel – komiks wprowadza do…

Zadebiutował pierwszy zeszyt komiksu wprowadzającego do filmu Kapitan Marvel. Captain Marvel Prelude wyjawia wiele ciekawych…

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?