Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

CD Projekt o grach Wiedźmin i Cyberpunk 2077

Kolejna część sagi Wiedźmina powstanie, to jest pewne jak w banku. Pytanie tylko jak CD Projekt chce rozwijać uniwersum.

Parkiet.com wziął na spytki Adama Kicińskiego z CD Projektu. Zdecydowana część wywiadu dotyczy gry Cyberpunk 2077, ale nie mogło zabraknąć pytania o przyszłość kultowej marki REDów, czyli serii Wiedźmin.

-
-

Rozmowa z prezesem zarządu CD Projekt przynosi nowe informacje w sprawie prac nad Cyberpunk 2077 oraz datą premiery:

[Cyberpunk 2077] Jest w trakcie procesu produkcji. Pracuje nad nim obecnie zespół blisko 350 deweloperów ze studia CD Projekt RED – czyli największy w dotychczasowej historii studia. Produkcja idzie zgodnie z harmonogramem, ale przed nami jeszcze sporo pracy, bo poprzeczkę zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko – mówi Kiciński.

W kwestii daty premiery nic się nie zmieniło. Aktualnie pozostaje nam wróżyć z fusów, albo liczyć na jakieś nieoficjalne informacje.

Przewidywanie daty premiery na podstawie publicznie dostępnych informacji to rola analityków i dziennikarzy. My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie. Zdradzimy ją graczom wtedy, gdy będziemy na to gotowi – tłumaczy prezes zarządu CD Projekt.

Adam Kiciński zdradził także, że spółka bacznie przygląda się, jak rozwija się segment AR i VR.

Trzymamy rękę na pulsie w tematach AR/VR. Analizujemy i testujemy nowości, które co jakiś czas pojawiają się na rynku, ale w tej chwili nasz zespół skupia się na produkcji Cyberpunka 2077 i Gwinta.

Pytania o przyszłość Wiedźmina padają na końcu rozmowy. Prezes Kiciński potwierdził, że seria jest kluczową marką dla twórców, ale Wiedźmin 4 nie powstanie. Przynajmniej nie o takiej numeracji. Planów jednak nie porzucają, wręcz przeciwnie, myślą dalekobieżne.

Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić – tłumaczy Adam Kiciński.

Źródło: bankier.pl; parkiet.com / fot. CD Projekt
 

 

Powiązane Artykuły

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – wrażenia z pokazu

Dziś odbył się pierwszy w Polsce pokaz rozgrywki w Cyberpunk 2077. Jak prezentuje się najnowsze…

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Dawid Muszyński
-

Odwróceni. Ojcowie i Córki: odcinek 1…

Po 12 latach Odwróceni wracają. Czy jest to powrót na miarę pierwszego sezonu? Przeczytajcie naszą…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.