Cyberpunk 2077 opóźniony. Kiedy nowa premiera?

Futurystyczne Night City w grze Cyberpunk 2077 zwiedzimy później niż pierwotnie CD Projekt planowało. Studio poinformowało dziś, że gra została opóźniona.

Futurystyczne Night City w grze Cyberpunk 2077 zwiedzimy później niż pierwotnie CD Projekt planowało. Studio poinformowało dziś, że gra została opóźniona.

Cyberpunk 2077 to kolejna wielka gra po remake'u Final Fantasy VII oraz Marvel's Avengers, która nie ukaże się w planowanym pierwotnie terminie. Polskie studio CD Projekt RED poinformowało 16 stycznia 2020 roku, że kwietniowa premiera gry jest nieaktualna. Do Night City wkroczymy kilka miesięcy później.

W treści newsa możecie przeczytać oświadczenie CD Projekt Red odnośnie decyzji o zmianie daty premiery gry. Nie da się nie zauważyć, że gracze są rozczarowani takim obrotem spraw, ale lepiej zaczekać i dostać lepszą grę.

Cyberpunk 2077 - kiedy premiera?

Nową datą premiery dla gry jest dzień 17 września. Marcin Iwiński i Adam Badowski ze studia wyjaśnili, że powodem opóźnienia premiery gry jest chęć dopracowania projektu. Współzałożyciel studia oraz jego szef zapewnili, że gra jest kompletna i można ją przejść od A do Z, lecz twórców czeka jeszcze wiele pracy. Te dodatkowe miesiące mają właśnie w ten sposób zostać spożytkowane.

Niemal półroczne opóźnienie premiery względem oryginalnej daty może jednak sugerować, że przed RED-ami więcej prac niż mniej, a sama gra nie do końca spełnia oczekiwania studia. Stąd aż taki wielki poślizg w jej wydaniu.

Źródło: twitter.com / fot. CD Projekt

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV