Przeczytaj w weekend

Darkseid zrobi to, o czym w MCU marzył Thanos? Ma lepsze narzędzie

Darkseid w komiksach może zrobić to, czego w MCU chciał Thanos - będzie miał jednak narzędzie, o którym filmowy Szalony Tytan mógł tylko pomarzyć.

Darkseid w komiksach może zrobić to, czego w MCU chciał Thanos - będzie miał jednak narzędzie, o którym filmowy Szalony Tytan mógł tylko pomarzyć.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  darkseid 

Komiksowi fani DC doskonale wiedzą, że w ostatnim czasie Darkseid przeżywa naprawdę gorący okres. Najpierw poniósł on śmierć w trakcie bitwy, później powrócił do żywych jako poddany kontroli umysłu niewolnik, następnie zaś pokazał się czytelnikom jako uroczy na poziomie wizualnym bobas. Wygląda jednak na to, że w najbliższych miesiącach uda mu się ostatecznie zrealizować swój plan przekształcenia całej rzeczywistości. O tym marzył także Thanos z MCU, jednak złoczyńca ze świata DC ma większe szanse na osiągnięcie swojego celu.

W wydarzeniach wchodzących w skład serii Wojna Darkseida tytułowy antagonista został pokonany przez Anti-Monitora, tracąc przy tym większość swojej mocy i potęgi. Opisy czerwcowych zeszytów z kontynuującej ten wątek Justice League: Odyssey wyraźnie sugerują jednak, że ikona DC może podbić całe multiwersum i zostać kreatorem rzeczywistości. 

Częścią planu Darkseida stało się więc stworzenie Sepulkoru, nowej wersji jego macierzystej Apokolips - na przeszkodzie próbowali mu stanąć Cyborg, Starfire i Azrael, jednak złoczyńca przemienił ich w kogoś na kształt Nowych Bogów i narzucił swoją wolę. Ostała się tylko będąca obecnie Zieloną Latarnią Jessica Cruz; gdy Darkseid wydał na nią wyrok śmierci, połączenie mocy z jej pierścienia i wiązek energii z ciała złoczyńcy sprawiło, że bohaterka niemal od razu powróciła do żywych. Wraz z synem Darkseida, Orionem, siostrą Starfire, Blackfire, technikiem z planety Zamaron i... domowym kotem wchodzącym w skład oddziałów Czerwonych Latarni postanowiła raz na zawsze rozprawić się z przeciwnikiem.

Problem polega na tym, że Darkseid najprawdopodobniej wejdzie w posiadanie mechanizmu pozwalającego kreować rzeczywistość. Autorem tego potężnego w mocy sprawczej narzędzia jest funkcjonujący poza czasem Epoch, który początkowo chciał je wykorzystać do zupełnego wymazania Darkseida z kart historii, "sylaba po sylabie". W zeszycie Justice League: Odyssey #22 antagonista pokona Epocha - pojawia się wyraźna sugestia, że zaraz po tym kradnie on mechanizm i od tej pory jest w stanie dowolnie zmieniać rzeczywistość według własnej woli, mogąc także wymazywać poprzednie i przyszłe zdarzenia czy postacie. 

Zobaczcie plansze i okładki z najnowszego i nadchodzących komiksów serii:

Tak z kolei prezentuje się opis 22. zeszytu serii:

Darkseid chce uzyskać absolutną kontrolę nad czasem - miał ją Epoch, jednak oddał Darkseidowi tę niemalże boską moc. Czy drużyna Odyssey będzie mogła zatrzymać złoczyńcę w tych poszukiwaniach? Jeśli zawiodą, władca Apokolips napisze historię na nowo według swojej woli, a wszyscy, którzy będą chcieli go powstrzymać, mogą zostać wymazani z istnienia. 

Spekuluje się, że taki obrót spraw może być kolejnym "miękkim rebootem" dla komiksowego świata DC - być może dojdzie również do zmieniania genez poszczególnych bohaterów. Wszystko pod dyktando Darkseida, określonego już przez amerykańskie portale popkulturowe jako "redaktor naczelny uniwersum". 

Źródło: Screen Rant

Źródło zdjęcia głównego: DC/Marvel/Screen Rant

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV