Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Darth Vader zbudował swój zamek ma Mustafarze. Powód jest zaskakujący

Darth Vader w nowym komiksie chce zbudować zamek na planecie Mustafar, który poznaliśmy w filmie Łotr 1. Ta historia wyjawia przyczyny decyzji Mrocznego Lorda i jak Palpatine go w tym wspiera. Są to pierwsze tygodnie życia Mrocznego Lorda Sithów.

Darth Vader ma obecnie wydawaną w USA serię komiksów opowiadających o jego początkach. Najnowszy zeszyt porusza kwestię zamku na Mustafarze, który odwiedził Krennic w filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Okazuje się, że Vader zbudował tę siedzibę po to, by wskrzesić Padmę Amidalę. Pamiętamy, że na samym początku w Zemście Sithów wciąż jeszcze uczucie do Padme się w nim tliło.

Okazuje się, że to wszystko było również częścią manipulacji imperatora Palpatine’a. To są pierwsze tygodnie Dartha Vadera, który jeszcze nie jest ukształtowanym sługą, jakiego znamy z filmów. To właśnie Palpatine zachęca go i daje mu odpowiednie narzędzia. Vader dostaje Mustafar we władaniu na własne życzenie.

Architektem Vadera zostaje mianowany przez Palpatine Alva Brenne. Mroczny Lord dostaje też od imperatora artefakt – hełm Lorda Momina. Brenne bezpośrednio rozmawia z Mominem i przez to doskonale wie, czego Vader chce. Zapowiada mu, że zamek będzie jego arcydziełem. Jest on zbudowany nad pradawną jaskinią, która skupia w sobie Moc bardziej niż w jakimkolwiek miejscu napotkanym przez Mrocznego Lorda.  Momim potwierdza, że ta jaskinia to wrota do Ciemnej Strony Mocy. Zbudowanie zamku na niej ma odblokować władzę nad życiem i śmiercią, a tym samym – zdaniem Vadera – pozwolić mu wskrzesić Padme.

Manipulacja Palpatine’a trwała dalej. Gdy Vader kończy misję na Mon Cala i chce wracać na Mustafar, zastaje przygotowany przez swojego mistrza statek, który jest identyczny jak ten, którym latał z Padme w czasie trylogii prequeli. Powracając na swoją planetę statek nie do końca wytrzymuje temperaturę wchodzenia w atmosferę i ze srebrnego koloru zmienia się na czarny, bardziej zbliżony do Vadera.

Rozwój wątku będzie kontynuowany w kolejnych zeszytach. Wszystko jest zgodne z budowanym kanonem Gwiezdnych Wojen. To jak imperator kształtuje swoje ucznia było w taki sam sposób ukazane w książce Star Wars. Lordowie Sithów.

-
Plotka
-

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne screenrant.com
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Michał Kujawiński
-

Ile Netflix wydał na oryginalne produkcje…

Gigant streamingu platforma Netflix w zeszłym roku wydała ogromną ilość pieniędzy na realizacje i promocję…

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Co o tym sądzisz?