Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Darth Vader zbudował swój zamek ma Mustafarze. Powód jest zaskakujący

Darth Vader w nowym komiksie chce zbudować zamek na planecie Mustafar, który poznaliśmy w filmie Łotr 1. Ta historia wyjawia przyczyny decyzji Mrocznego Lorda i jak Palpatine go w tym wspiera. Są to pierwsze tygodnie życia Mrocznego Lorda Sithów.

Darth Vader w nowym komiksie chce zbudować zamek na planecie Mustafar, który poznaliśmy w filmie Łotr 1. Ta historia wyjawia przyczyny decyzji Mrocznego Lorda i jak Palpatine go w tym wspiera. Są to pierwsze tygodnie życia Mrocznego Lorda Sithów.

Adam Siennica

Adam Siennica

Darth Vader ma obecnie wydawaną w USA serię komiksów opowiadających o jego początkach. Najnowszy zeszyt porusza kwestię zamku na Mustafarze, który odwiedził Krennic w filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Okazuje się, że Vader zbudował tę siedzibę po to, by wskrzesić Padmę Amidalę. Pamiętamy, że na samym początku w Zemście Sithów wciąż jeszcze uczucie do Padme się w nim tliło.

Okazuje się, że to wszystko było również częścią manipulacji imperatora Palpatine'a. To są pierwsze tygodnie Dartha Vadera, który jeszcze nie jest ukształtowanym sługą, jakiego znamy z filmów. To właśnie Palpatine zachęca go i daje mu odpowiednie narzędzia. Vader dostaje Mustafar we władaniu na własne życzenie.

Architektem Vadera zostaje mianowany przez Palpatine Alva Brenne. Mroczny Lord dostaje też od imperatora artefakt - hełm Lorda Momina. Brenne bezpośrednio rozmawia z Mominem i przez to doskonale wie, czego Vader chce. Zapowiada mu, że zamek będzie jego arcydziełem. Jest on zbudowany nad pradawną jaskinią, która skupia w sobie Moc bardziej niż w jakimkolwiek miejscu napotkanym przez Mrocznego Lorda.  Momim potwierdza, że ta jaskinia to wrota do Ciemnej Strony Mocy. Zbudowanie zamku na niej ma odblokować władzę nad życiem i śmiercią, a tym samym - zdaniem Vadera - pozwolić mu wskrzesić Padme.

Manipulacja Palpatine'a trwała dalej. Gdy Vader kończy misję na Mon Cala i chce wracać na Mustafar, zastaje przygotowany przez swojego mistrza statek, który jest identyczny jak ten, którym latał z Padme w czasie trylogii prequeli. Powracając na swoją planetę statek nie do końca wytrzymuje temperaturę wchodzenia w atmosferę i ze srebrnego koloru zmienia się na czarny, bardziej zbliżony do Vadera.

Rozwój wątku będzie kontynuowany w kolejnych zeszytach. Wszystko jest zgodne z budowanym kanonem Gwiezdnych Wojen. To jak imperator kształtuje swoje ucznia było w taki sam sposób ukazane w książce Star Wars. Lordowie Sithów.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne screenrant.com

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 99 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV