Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542187542.192&rtu=-1
 

Darth Vader zbudował swój zamek ma Mustafarze. Powód jest zaskakujący

Darth Vader w nowym komiksie chce zbudować zamek na planecie Mustafar, który poznaliśmy w filmie Łotr 1. Ta historia wyjawia przyczyny decyzji Mrocznego Lorda i jak Palpatine go w tym wspiera. Są to pierwsze tygodnie życia Mrocznego Lorda Sithów.

Darth Vader ma obecnie wydawaną w USA serię komiksów opowiadających o jego początkach. Najnowszy zeszyt porusza kwestię zamku na Mustafarze, który odwiedził Krennic w filmie Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Okazuje się, że Vader zbudował tę siedzibę po to, by wskrzesić Padmę Amidalę. Pamiętamy, że na samym początku w Zemście Sithów wciąż jeszcze uczucie do Padme się w nim tliło.

Okazuje się, że to wszystko było również częścią manipulacji imperatora Palpatine’a. To są pierwsze tygodnie Dartha Vadera, który jeszcze nie jest ukształtowanym sługą, jakiego znamy z filmów. To właśnie Palpatine zachęca go i daje mu odpowiednie narzędzia. Vader dostaje Mustafar we władaniu na własne życzenie.

Architektem Vadera zostaje mianowany przez Palpatine Alva Brenne. Mroczny Lord dostaje też od imperatora artefakt – hełm Lorda Momina. Brenne bezpośrednio rozmawia z Mominem i przez to doskonale wie, czego Vader chce. Zapowiada mu, że zamek będzie jego arcydziełem. Jest on zbudowany nad pradawną jaskinią, która skupia w sobie Moc bardziej niż w jakimkolwiek miejscu napotkanym przez Mrocznego Lorda.  Momim potwierdza, że ta jaskinia to wrota do Ciemnej Strony Mocy. Zbudowanie zamku na niej ma odblokować władzę nad życiem i śmiercią, a tym samym – zdaniem Vadera – pozwolić mu wskrzesić Padme.

Manipulacja Palpatine’a trwała dalej. Gdy Vader kończy misję na Mon Cala i chce wracać na Mustafar, zastaje przygotowany przez swojego mistrza statek, który jest identyczny jak ten, którym latał z Padme w czasie trylogii prequeli. Powracając na swoją planetę statek nie do końca wytrzymuje temperaturę wchodzenia w atmosferę i ze srebrnego koloru zmienia się na czarny, bardziej zbliżony do Vadera.

Rozwój wątku będzie kontynuowany w kolejnych zeszytach. Wszystko jest zgodne z budowanym kanonem Gwiezdnych Wojen. To jak imperator kształtuje swoje ucznia było w taki sam sposób ukazane w książce Star Wars. Lordowie Sithów.

-
Plotka
-

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne screenrant.com
 

 

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Cameo Stana Lee: filmy, gry i…

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca…

Piotr Piskozub
-

Tajne Wojny jako fundament 4. fazy…

Na polskim rynku właśnie debiutuje komiksowy event Tajne Wojny. Składa się tak, że może on…

Adam Siennica
-

Gra o tron – wiemy, kiedy…

Gra o tron powróci w 2019 roku. Teraz HBO oficjalnie ogłosiło w jakim miesiącu odbędzie…

Adam Siennica
-

Stan Lee – cameo w nowych…

Stan Lee zmarł 12.11.2018 roku, pogrążając świat popkultury w żałobie. Dużo osób znało legendę komiksu…

Michał Kujawiński
-

Dragon Ball – Tom Hardy czy…

Jeden z internetowych artystów postanowił stworzyć fanarty przedstawiające Lewisa Tana i Toma Hardy'ego jako postać…

Adam Siennica
-

Alita: Battle Angel – nowy zwiastun.…

Alita: Battle Angel to hollywoodzka superprodukcja Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona. Oparta jest ona na…

Co o tym sądzisz?