Death Stranding: Mads Mikkelsen o grze i Hideo Kojimie

Mads Mikkelsen wypowiedział się na temat intrygującego Death Stranding oraz współpracy z Hideo Kojimą.

Mads Mikkelsen wypowiedział się na temat intrygującego Death Stranding oraz współpracy z Hideo Kojimą.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  Death Stranding 

Death Stranding to nadchodząca produkcja od Kojima Productions, studia na którego czele stoi Hideo Kojima, legendarny japoński deweloper, znany m.in. jako jeden z twórców serii Metal Gear Solid. Do premiery gry pozostał już mniej niż miesiąc, ale mimo tego nadal nie wiemy o niej zbyt wiele, a fabuła owiana jest tajemnicą. Kolejne zwiastuny i materiały promocyjne nie dają żadnych konkretnych odpowiedzi, a wręcz przeciwnie - fani mają jeszcze więcej pytań i tworzą kolejne teorie na temat opowieści. Teraz na temat tego tytułu wypowiedział się Mads Mikkelsen - duński aktor, który wciela się tam w rolę postaci o imieniu Cliff.

Spędziłem z grą dwie godziny i zostałem powalony. TO było niesamowite widzieć, gdzie gra nas zabiera. Nie tylko zapierała dech w piersiach grafiką, ale też sposobem, w jaki się w to gra. To coś nowego, czego nie widziało się wcześniej. I wydaję mi się, że to właśnie tego ludzie oczekują od Hideo Kojimy. Jest ojcem chrzestnym tworzenia nowych rzeczy. 

Mikkelsen opowiedział też, jakie wrażenie zrobił na nim sam Kojima i sposób, w jaki tworzy on grę.

Jest bardzo łagodny i podchodzi do każdego z otwartym umysłem. Ma gigantyczny storyboard z każdym ujęciem i każdą sceną. To jest obraz tego, co chciałby osiągnąć. Jesteśmy w pokoju z greenscreenami, ubrani w kombinezon i hełm z kamerą - to bardzo dziwne! Kręcimy małe sceny i nie wiemy, jaka dokładnie będzie fabuła, bo to gracze będą mieli na to wpływ. Odgrywamy jednak każdą scenę. Na szczęście nie byłem jedynym w kombinezonie - wszyscy inni też je nosili, więc było w porządku. Chcę wiedzieć dokąd zmierza jego wizja, ale nie mam na myśli konkretnych wskazówek typu "idź tam, usiądź tam, wypowiedź swoją kwestię". Nienawidzę tego. Ale próba zrozumienia jego umysłu i wizji była dla mnie kluczowa by móc zaproponować pewne pomysły, które pasowałyby do jego uniwersum. Hideo był bardzo inspirujący. 

Death Stranding zadebiutuje 8 listopada na PlayStation 4.

Źródło: comicbook.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV