Repertuar kin Nowość Program TV

Dlaczego Henry Cavill odchodzi z DCEU? Jest jeden ważny powód

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat tego, dlaczego Henry Cavill zdecydował się zrezygnować z roli Supermana i tym samym odejść z DCEU.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Od wczoraj umysły fanów popkultury rozpalają informacje, według których Henry Cavill nie wcieli się już w rolę Supermana w DCEU. Trzeba zauważyć, że w tej kwestii nadal czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie – zarówno wytwórnia Warner Bros., jak i sam aktor ograniczyli się do enigmatycznych komentarzy na temat całej sytuacji. Wedle licznych i, co najważniejsze, niezależnych od siebie doniesień amerykańskich portali popkulturowych sprawa jest już jednak przesądzona.

Portal Revenge of the Fans przedstawia teraz nowe wiadomości związane z powodem odejścia Cavilla. Decyzja ma rozbijać się o warunki, jakie miałyby zostać zawarte w nowej umowie pomiędzy nim a Warner Bros. W poprzednim kontrakcie znalazł się zapis o czterech filmach; ekipa odpowiedzialna za karierę aktora wychodziła więc z założenia, że zwłaszcza w kontekście samodzielnej produkcji o Człowieku ze stali w tej sprawie można uzyskać znacznie korzystniejsze warunki w nowym dokumencie – więcej filmów, więcej pieniędzy, być może także rolę producenta. Sęk w tym, że włodarze wytwórni nie śpieszyli się z daniem zielonego światła na kolejny film o Supermanie, w dodatku mając na uwadze, że poprzednie trzy obrazy z tą postacią wcale nie okazały się wielkimi sukcesami w box office.

Portal Screen Rant spekuluje z kolei, że istotne znaczenie dla decyzji Cavilla miał sam rozwój jego kariery aktorskiej. Należy zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie próbuje on zmienić swoje ekranowe emploi – czy to poprzez Mission: Impossible – Fallout czy też serial Wiedźmin. Tymczasem wielu widzów wciąż może kojarzyć go z mniej udanymi momentami DCEU, jak choćby pochodzącą z produkcji Batman v Superman: Świt sprawiedliwości sceną z imieniem „Martha” tudzież cyfrowym usuwaniem wąsów do filmu Liga Sprawiedliwości.

-
Plotka
-

Więcej informacji w tej sprawie powinniśmy poznać już niebawem.

Źródło: Revenge of the Fans / zdjęcie główne: Warner Bros./Screen Rant

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Bumblebee – zwiastun spin-offu Transformers. Są…

Bumblebee to pierwszy kinowy spin-off serii Transformers. Pełny zwiastun pokazuje, że będzie to coś zupełnie…

Adam Siennica
-

Oscary 2019: polski kandydat ogłoszony! Zaskoczeni?

Oscary 2019 dla Polaków? Po raz kolejny mamy mocny tytuł z szansami na nominację. Oto…

Adam Siennica
-

Avengers 4 – aktorzy na planie…

Avengers 4, jak każda superprodukcja hollywoodzka, na kilka miesięcy przed premierą wchodzi na etap dokrętek,…

Michalina Reda
-

Fantastyczne zwierzęta 2 – nowe plakaty…

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to film ze świata Harry'ego Pottera, który zadebiutuje jeszcze tej jesieni.…

Michał Czubak
-

TOP 20: Gry bez których PlayStation…

PlayStation Classic wzbudziło niemałe zainteresowanie w branży. Konsola będzie posiadała tylko 20 tytułów. Nie znamy…

Adam Siennica
Plotka
-

Czarna Wdowa – opis fabuły solowego…

Czarna Wdowa, w którą wciela się Scarlett Johansson, ma w końcu dostać swój solowym film.…

Co o tym sądzisz?