George Lucas szykuje muzeum filmowe w Chicago
George Lucas wyjawił, że w Chicago powstanie muzeum sztuki filmowej zwane "The Lucas Museum of Narrative Art".


O to, by zostać siedzibą tego muzeum walczyły trzy miasta - Chicago, San Francisco i Los Angeles. Ostatecznie wygrywa Chicago, które jest miejscem urodzenia żony Lucasa - Mellody Hobson. George Lucas planuje wydać 700 mln dolarów, by stworzyć to niezwykłe muzeum.
W oświadczeniu twórca Sagi "Gwiezdne Wojny" mówi, że Chicago wydaje się odpowiednim miejscem dla muzeum, ale jest to dla niego trudna decyzja, ponieważ osobiście i zawodowo zawsze był związany z San Francisco.
Muzeum George'a Lucasa będzie zbiorem sztuki filmowej, która ukaże ewolucję obrazu od ilustracji przez kino po media cyfrowe przyszłości. Znajdą się tam też rekwizyty z różnych dzieł, które kształtowały kulturowe dziedzictwo. Widzowie mogą m.in. spodziewać się obrazów Normana Rockwella czy oryginalnego modelu Sokoła Millenium z pierwszej trylogii "Gwiezdne Wojny".
Otwarcie The Lucas Musem of Narrative Art zaplanowano na 2018 rok.
Źródło: comingsoon.net



naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1997, kończy 28 lat
ur. 1986, kończy 39 lat
ur. 1957, kończy 68 lat
ur. 1996, kończy 29 lat
ur. 1960, kończy 65 lat

