Jak Jane Foster wróci do MCU? Ta teoria zupełnie przekonuje

Według nowej teorii jeden z seriali Disney+ miałby wyjaśnić widzom, w jaki sposób postać Jane Foster na dobre wróci do MCU.

Według nowej teorii jeden z seriali Disney+ miałby wyjaśnić widzom, w jaki sposób postać Jane Foster na dobre wróci do MCU.

Portal Screen Rant przedstawił na swojej stronie głośno już dyskutowaną teorię, według której jeden z seriali wchodzących w skład oferty Disney+ miałby wyjaśnić widzom, w jaki sposób Jane Foster wróci do MCU. Nie licząc stworzonego z archiwalnych materiałów występu w filmie Avengers: Koniec gry, postać tę po raz ostatni mogliśmy oglądać w produkcji Thor: Mroczny świat z 2013 roku. Wiemy już jednak, że ponownie ujrzymy ją w zaplanowanym na przyszły rok Thor: Love and Thunder

W świecie Kinowego Uniwersum Marvela Foster jest uznaną astrofizyczką; w Czasie Ultrona bóg burzy i piorunów wyjawił nawet, że odbierze ona Nagrodę Nobla, najprawdopodobniej za swoją pracę poświęconą konwergencji i kosmicznej materii. Na tej podstawie Screen Rant spekuluje, że serial WandaVision w wyczerpujący sposób ujawni wszystkie tajemnice związane z powrotem obiektu westchnień Thora.

Wiemy bowiem, że w tej produkcji Disney+ pokazana zostanie organizacja S.W.O.R.D., która reprezentuje naszą planetę w toku kosmicznej dyplomacji i chroni ją przed zewnętrznymi zagrożeniami. Nie możemy wykluczyć, że w międzyczasie Foster została jej agentką. Trop w tej sprawie podsuwa powieść The Cosmic Quest Volume II: Aftermath, której akcję osadzono niedługo po wydarzeniach z Wojny bez granic. Jane przed wymazaniem w ramach pstryknięcia została tam pokazana jako postać, która podróżuje po całym świecie i namawia przywódców państw do współpracy nad tajemniczym projektem. 

Screen Rant zakłada więc, że ów tajemniczy projekt powiązany był z działaniami S.W.O.R.D. - trzeba bowiem zauważyć, że zarówno przebieg kariery, jak i znajomość z Thorem czyni z Foster ekspertkę w dziedzinie spraw pozaziemskich. Dziennikarze spekulują również, że kobieta byłaby doskonałą ambasadorką dla kwestii związanych z powstaniem Nowego Asgardu na terytorium Norwegii; to ona mogłaby pełnić rolę łączniczki w kontaktach naszej cywilizacji z kosmicznymi przybyszami. 

Według najnowszych doniesień serial WandaVision ma zadebiutować w ostatnim kwartale tego roku. 

Źródło: Screen Rant / zdjęcie główne: Marvel/cbr.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV