James Gunn przerywa milczenie. Reżyser MCU o zwolnieniu z Disneya

James Gunn po raz pierwszy udzielił szerokiego wywiadu portalowi Deadline, gdzie wypowiedział się na temat zamieszania z jego osobą i zwolnieniem go z funkcji reżysera Strażników Galaktyki Vol. 3.

James Gunn po raz pierwszy udzielił szerokiego wywiadu portalowi Deadline, gdzie wypowiedział się na temat zamieszania z jego osobą i zwolnieniem go z funkcji reżysera Strażników Galaktyki Vol. 3.

W lipcu zeszłego roku Disney podjął decyzję o zwolnieniu Jamesa Gunna ze względu na jego niestosowne wpisy z przeszłości, które publikował na Twitterze. Jego komentarze były na tyle ostre, że studio Myszki Miki musiało zareagować i pozbawiło twórcę pracy nad kolejną częścią Strażników Galaktyki. W marcu tego roku okazało się jednak, że Disney dał drugą szansę reżyserowi i przywrócił go na stanowisko reżysera i scenarzysty kolejnej odsłony filmu MCU o niesfornej drużynie.

Teraz twórca udzielił po raz pierwszy szczerego wywiadu portalowi Deadline, gdzie odniósł się do całego zdarzenia i swoich uczuć, które targały nim podczas całego zamieszania z jego osobą. Zdradził też kulisy przywrócenia go na stanowisko reżysera Strażników Galaktyki:

Alan [Horn, prezes Disneya - przyp. red.] poprosił mnie, żebym z nim porozmawiał. Naprawdę wierzę, że jest dobrym człowiekiem i myślę, że zatrudnił mnie z powrotem, ponieważ uznał, że to będzie słuszne. Znaliśmy się trochę z pracy nad Scooby-Doo. Zawsze go lubiłem i podziwiałem. Byłem poruszony jego współczuciem.

Gunn potwierdził, że zanim porozmawiał z Alanem Hornem, zajął się już pracą nad The Suicide Squad i był przekonany, że Strażnicy Galaktyki będą musieli radzić sobie bez niego. Bardzo mu zależało na tym, aby z Disneyem pożegnać się w zgodzie, bo spędzili ze sobą kilka ładnych lat życia. Przyrównał jego relację z wytwórnią do małżeństwa:

To było jak rozpad małżeństwa. Rozwiodłem się, a potem odbyłem rozmowę ze swoją byłą żoną: niech nam się układa najlepiej, jak to tylko możliwe i bądźmy dla siebie uprzejmi, ponieważ oboje jesteśmy dużą częścią życia innych.

James Gunn powtórzył też, że bardzo żałuje całej tej sytuacji oraz wpisów, które przed laty publikował w internecie.

Wiem, że ludzie zostali skrzywdzeni przez rzeczy, które napisałem i to wciąż jest moja odpowiedzialność, że nie wykazałem takiego współczucia, jakie powinienem. Źle się z tym czuję i biorę pełną odpowiedzialność. Disney całkowicie miał prawo mnie zwolnić. Powiedziałem coś, co im się nie podobało i całkowicie mieli prawo do swojej decyzji.

James Gunn wyznał także, że była to jedna z trudniejszych sytuacji w jego życiu i bał się, że to koniec jego kariery. Najbardziej jednak żałował, że nie będzie miał okazji dokończyć historii Strażników, a w szczególności wątku postaci Rocketa:

Ma wątek, który rozpoczął się w pierwszym filmie i kontynuowany był w drugim, rozwijał się w Wojnie bez granic oraz Końcu Gry, a następnie byłem gotowy domknąć go w Strażnikach 3. To była dla mnie duża strata - nie mogłem dokończyć tej historii. Pocieszałem się faktem, że wciąż planowali użyć mojego scenariusza.

 

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ginnifer Goodwin

Ginnifer Goodwin

ur. 1978, kończy 41 lat

Maggie Q

Maggie Q

ur. 1979, kończy 40 lat

Tao Okamoto

Tao Okamoto

ur. 1985, kończy 34 lat

Maria Dębska

Maria Dębska

ur. 1991, kończy 28 lat

Molly Ephraim

Molly Ephraim

ur. 1986, kończy 33 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV