Jesień zapomnianych: seria kryminałów Kańtoch z porami roku w tytule doczekała się 3. tomu
Anna Kańtoch napisała trzeci - i wszystko wskazuje na to, że ostatni - tom swojej serii kryminalnej. Dzisiaj premiera Jesieni zapomnianych.
Anna Kańtoch napisała trzeci - i wszystko wskazuje na to, że ostatni - tom swojej serii kryminalnej. Dzisiaj premiera Jesieni zapomnianych.
Anna Kańtoch, popularna autorka fantastyki i kryminałów, wydała właśnie trzeci tom swojej serii kryminalnej zatytułowany Jesień zapomnianych. W Jesieni zapomnianych powróci bohaterka Wiosny zaginionych i Lata utraconych, a akcja powieści będzie się toczyła w innym okresie, niż miało to miejsce we wcześniejszych książkach.
Bohaterką serii jest Krystyna Lesińska (z domu Wojciechowska) - była policjantka, która nadal przeżywa stare śledztwa, a jednocześnie żyje w cieniu tragedii przed lat: tajemniczemu zaginięciu brata w Tatrach. Tym razem rozpracowywana przez nią sprawa sięga w daleką przeszłość, do początków jej kariery.
Jesień zapomnianych wydało wydawnictwo Marginesy. Książka liczy 368 stron, dostępna jest także jako ebook i audiobook.
Jesień zapomnianych - opis i okładka
Październik 1966 roku. Krystyna Wojciechowska bez większego przekonania studiuje prawo. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach zniknął w Tatrach jej brat, Roman. Rodzina żyje w zawieszeniu, nie chcąc przyjąć do wiadomości, że coś zmieniło się na zawsze.
Tymczasem na katowickich Drugich Szopienicach młody mężczyzna, Karol Fiszel, znajomy z dzieciństwa Krystyny, odbiera sobie życie. Po pogrzebie okazuje się, że to nie pierwszy taki zgon w okolicy, a co więcej, wcześniejszymi interesował się Romek niedługo przed zaginięciem. W nadziei, że obie sprawy jakoś się ze sobą wiążą, Krystyna pomaga lokalnemu dziennikarzowi dotrzeć do rodzin zmarłych. Nad jesiennym śledztwem tej połączonej przez czysty przypadek pary unosi się złowrogi cień Wampira z Zagłębia, seryjnego i nieuchwytnego zabójcy kobiet…
Anna Kańtoch w zawikłaną kryminalną intrygę zręcznie wplata pytania o zadziwiające zdolności ludzkiej psychiki. Jak wiele potrafimy zracjonalizować, wybaczyć, zapomnieć, a ostatecznie po prostu wyprzeć, żeby żyć dalej? Gdzie przebiega granica, za którą staje się to niemożliwe? Co trzeba zrobić, by przestać być „dobrym chłopcem”?
Źródło: Marginesy
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat