Przeczytaj w weekend

John Wick 4 już planach? Twórca o inspiracji Jamesem Bondem

John Wick to znana seria akcji, która powraca z trzecim filmem. Jak sugeruje reżyser, Chad Stahelski, na tym nie koniec i możemy spodziewać się kontynuacji.

John Wick to znana seria akcji, która powraca z trzecim filmem. Jak sugeruje reżyser, Chad Stahelski, na tym nie koniec i możemy spodziewać się kontynuacji.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

John Wick 3 to najnowsza część znanej serii akcji pod tym samym tytułem, w której w roli głównej powraca Keanu Reeves, a na stanowisku reżysera Chad Stahelski. W filmie John będzie musiał uciekać z Nowego Jorku, ponieważ za jego głowę wyznaczono wysokie nagrody. Recenzje i opinie krytyków po pierwszych seansach są już w sieci i jednoznacznie wskazują na to, że mamy do czynienia ze znakomitą i godną uwagi produkcją (tutaj).

Fani odliczają dni do premiery filmu, a tymczasem reżyser udziela kolejnych wywiadów promocyjnych. W jednym z najnowszych. Stahelski został zapytany o to, która część była dla niego najtrudniejsza do nakręcenia. Jego odpowiedź może zadowolić wszystkich fanów, bowiem sugeruje w niej, że przed nami także film John Wick 4. Na razie nie ma żadnego oficjalnego słowa od wytwórni, by John Wick 4 rzeczywiście miał powstać, jednak Stahelski wydaje się być przekonany, że tak właśnie będzie. Jeżeli pojawią się oficjalne doniesienia, natychmiast damy Wam znać.

Część pierwsza była trudna, bo sami jeszcze nie wiedzieliśmy czego tak właściwie oczekujemy. W drugiej części musieliśmy nakreślić cały świat, o istnieniu którego wcześniej nie myśleliśmy. Wyzwaniem przy trójce było to, jak to poszerzyć i jak zadowolić publiczność - kreatywnie, a nie poprzez proponowanie im po prostu czegoś "większego" i bardziej "cool". Zakładam, że część czwarta będzie znacznie trudniejsza.

W innym wywiadzie Stahelski wyznał też, że jedna ze scen filmu John Wick 3 jest silnie inspirowana Jamesem Bondem. Jak mówi, chodzi o sekwencję, która rozgrywa się w nowojorskiej bibliotece - tam Keanu Reeves zmierzy się z nowym przeciwnikiem. Zagra go zawodowy koszykarz, Boban Marjanović - właśnie w tym castingu Stahelski dopatruje się analogii do filmów o Agencie 007. Jak mówi:

Jestem fanem znajdowania naprawdę ciekawych ludzi i szkolenia ich w dziedzinie sztuk walki. Towarzyszy nam ekipa 87eleven, która się w tym specjalizuje i która trenuje członków obsady. Jestem też fanem starych filmów o Jamesie Bondzie, takich jak Moonraker - tam pojawił się Jaws, który mierzył z siedem stóp wzrostu i miał metalowe zęby. Chcieliśmy oddać temu pewien hołd i zastanawialiśmy się, kogo można zaangażować. Wtedy nasz producent, Basil Iwanyk, powiedział: "Hej, znam tego zawodnika z NBA, on ma największe ręce w całym NBA". Zadzwoniliśmy do niego i okazał się być zainteresowany.

John Wick 3 - premiera filmu w USA i w Polsce odbędzie się 17 maja tego roku. Będzie to najdłuższy film z trylogii - czas trwania produkcji to około 2 godziny i 11 minut.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV