Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Krótkometrażowy spin-off Cloverfield stworzyli… Polacy! Ciekawostki i zdjęcia z planu

Jak się okazuje, krótkometrażowy i nieoficjalny spin-off serii Cloverfield ma polskie korzenie. Udało mi się wyciągnąć nowe ciekawostki od twórców.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nieoficjalnym krótkometrażowym spin-offie serii Cloverfield pod tytułem Megan. Fabuła skupia się na córce Howarda Stamblera, bohatera z filmu Cloverfield Lane 10, która – co wiemy z jego opowieści – zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Akcja klipu rozgrywa się na przed wydarzeniami ze wspomnianego filmu i możemy dowiedzieć się, jaki los spotkał tytułową bohaterkę.

Jak się okazuje, siedmiominutowa produkcja ma polskie korzenie. Reżyser Greg (a właściwie Grzegorz) Strasz to urodzony w Katowicach Polak, który aktualnie mieszka w Los Angeles. Nad dźwiękową warstwą produkcji czuwał również Peter (Piotr) Bawiec, który przed wyjazdem do Los Angeles mieszkał i pracował w Warszawie. Ponadto, Foley (czyli efekty dźwiękowe nagrane na potrzeby filmu) został nagrany w Polsce przez Jacka Pająka i współpracującą z nim ekipę artystów dźwiękowych. Okazuje się zatem, że dźwięki rozbitego szkła, po którym czołga się Megan we wraku helikoptera, ciężkie ruchy karabinów żołnierzy, czy oddechy w maskach przeciwgazowych zostały nagrane… w Warszawie.

Oto pozostałe ciekawostki na temat produkcji, które przekazali mi twórcy:

  • realizacja klipu zajęła prawie rok.
  • ryk bestii słyszany pod koniec trwania klipu powstał ze śpiewu wróbla (nagranego przed laty w Warszawie) połączonego z rykiem krokodyla.
  • celem twórców krótkometrażówki było zdobycie uwagi J.J. Abramsa oraz jego studia Bad Robot – reżyser Greg Strasz należy do fanów serii Cloverfield i (jak przyznaje) jest pod wrażeniem marketingu online z jakiego korzystała produkcja. Klip miał za zadanie przykuć uwagę mediów i społeczności internetowej, która zawsze jest zwarta i gotowa by tworzyć nowe teorie i wyobrażenia dotyczące tego uniwersum.
  • inspiracjami twórców były nie tylko filmy Projekt: Monster czy Cloverfield Lane 10, ale także strony internetowe dotyczące franczyzy, mangi, kampanie marketingowe oraz ARG (Alternative Reality Game). Jedną z największych inspiracji dla reżysera był także sam Roland Emmerich [reżyser filmów takich jak Dzień Niepodległości, Pojutrze – przyp. red], z którym Strasz miał okazję współpracować.
  • Megan należy do trendu proof concept – młodzi filmowcy, przy niskobudżetowych i prostych produkcjach, starają się zaimponować wielkim wytwórniom z nadzieją na dalszą współpracę.

Oto wspomniany klip:

Twórcami filmu są Jean de Meuron, Peter Bawiec, Greg Strasz (scenariusz) i Giuseppe Mercadante (scenariusz). Produkcja powstała w studiach w Hollywood przy użyciu kamery Helium 8K. W klipie widzimy helikopter Sikorsky UH-60 Black Hawk, zaś kostiumy i broń pochodzą od Independent Studio Services i Western Costume Co i Demobaza.

Zobaczcie ciekawe zdjęcia z planu Megan.

-
Plotka
-

Źródło: zdjęcie główne: Megan Film
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Najlepiej zarabiające aktorki 2018 roku

Magazyn Forbes przygotował zestawienie najlepiej zarabiających aktorek tego roku, uwzględniając ich zarobki z minionych 12…

Norbert Zaskórski
-

Danny kontra Davos. Pełny zwiastun 2.…

Netflix zaprezentował pełny zwiastun nowego sezonu serialu Marvela o bohaterze z żelazną pięścią. Premiera we…

Piotr Piskozub
-

Tom Hardy jest zmęczony aktorstwem. Rozważa…

W jednym z ostatnich wywiadów na temat filmu Venom wcielający się w tytułową postać Tom…

Adam Siennica
-

Cinema City Krewetka kończy działalność. Kino…

Jak donosi Trojmiasto.pl Cinema City Krewetka zostanie zamknięte lada dzień po 16 latach działalności.

Norbert Zaskórski
-

Współlokator Thora przetrwał wyczyn Thanosa. Zobacz…

W sieci pojawiło się nowe wideo ze znanym fanom MCU współlokatorem Syna Odyna.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Ant-Man i Osa – dlaczego to…

Reżyser filmu Ant-Man i Osa, Peyton Reed, zabrał głos na temat sceny po napisach ze…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]