Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Krótkometrażowy spin-off Cloverfield stworzyli… Polacy! Ciekawostki i zdjęcia z planu

Jak się okazuje, krótkometrażowy i nieoficjalny spin-off serii Cloverfield ma polskie korzenie. Udało mi się wyciągnąć nowe ciekawostki od twórców.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nieoficjalnym krótkometrażowym spin-offie serii Cloverfield pod tytułem Megan. Fabuła skupia się na córce Howarda Stamblera, bohatera z filmu Cloverfield Lane 10, która – co wiemy z jego opowieści – zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Akcja klipu rozgrywa się na przed wydarzeniami ze wspomnianego filmu i możemy dowiedzieć się, jaki los spotkał tytułową bohaterkę.

Jak się okazuje, siedmiominutowa produkcja ma polskie korzenie. Reżyser Greg (a właściwie Grzegorz) Strasz to urodzony w Katowicach Polak, który aktualnie mieszka w Los Angeles. Nad dźwiękową warstwą produkcji czuwał również Peter (Piotr) Bawiec, który przed wyjazdem do Los Angeles mieszkał i pracował w Warszawie. Ponadto, Foley (czyli efekty dźwiękowe nagrane na potrzeby filmu) został nagrany w Polsce przez Jacka Pająka i współpracującą z nim ekipę artystów dźwiękowych. Okazuje się zatem, że dźwięki rozbitego szkła, po którym czołga się Megan we wraku helikoptera, ciężkie ruchy karabinów żołnierzy, czy oddechy w maskach przeciwgazowych zostały nagrane… w Warszawie.

Oto pozostałe ciekawostki na temat produkcji, które przekazali mi twórcy:

  • realizacja klipu zajęła prawie rok.
  • ryk bestii słyszany pod koniec trwania klipu powstał ze śpiewu wróbla (nagranego przed laty w Warszawie) połączonego z rykiem krokodyla.
  • celem twórców krótkometrażówki było zdobycie uwagi J.J. Abramsa oraz jego studia Bad Robot – reżyser Greg Strasz należy do fanów serii Cloverfield i (jak przyznaje) jest pod wrażeniem marketingu online z jakiego korzystała produkcja. Klip miał za zadanie przykuć uwagę mediów i społeczności internetowej, która zawsze jest zwarta i gotowa by tworzyć nowe teorie i wyobrażenia dotyczące tego uniwersum.
  • inspiracjami twórców były nie tylko filmy Projekt: Monster czy Cloverfield Lane 10, ale także strony internetowe dotyczące franczyzy, mangi, kampanie marketingowe oraz ARG (Alternative Reality Game). Jedną z największych inspiracji dla reżysera był także sam Roland Emmerich [reżyser filmów takich jak Dzień Niepodległości, Pojutrze – przyp. red], z którym Strasz miał okazję współpracować.
  • Megan należy do trendu proof concept – młodzi filmowcy, przy niskobudżetowych i prostych produkcjach, starają się zaimponować wielkim wytwórniom z nadzieją na dalszą współpracę.

Oto wspomniany klip:

Twórcami filmu są Jean de Meuron, Peter Bawiec, Greg Strasz (scenariusz) i Giuseppe Mercadante (scenariusz). Produkcja powstała w studiach w Hollywood przy użyciu kamery Helium 8K. W klipie widzimy helikopter Sikorsky UH-60 Black Hawk, zaś kostiumy i broń pochodzą od Independent Studio Services i Western Costume Co i Demobaza.

Zobaczcie ciekawe zdjęcia z planu Megan.

-
Plotka
-

Źródło: zdjęcie główne: Megan Film
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

X-Men i Deadpool w MCU? Co…

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Michalina Reda
-

John Wick 3 – plakaty z…

John Wick 3 to nadchodząca część znanej serii akcji. Zobaczcie plakaty z głównymi bohaterami, które…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.