Repertuar kin Nowość Program TV

Krótkometrażowy spin-off Cloverfield stworzyli… Polacy! Ciekawostki i zdjęcia z planu

Jak się okazuje, krótkometrażowy i nieoficjalny spin-off serii Cloverfield ma polskie korzenie. Udało mi się wyciągnąć nowe ciekawostki od twórców.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nieoficjalnym krótkometrażowym spin-offie serii Cloverfield pod tytułem Megan. Fabuła skupia się na córce Howarda Stamblera, bohatera z filmu Cloverfield Lane 10, która – co wiemy z jego opowieści – zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Akcja klipu rozgrywa się na przed wydarzeniami ze wspomnianego filmu i możemy dowiedzieć się, jaki los spotkał tytułową bohaterkę.

Jak się okazuje, siedmiominutowa produkcja ma polskie korzenie. Reżyser Greg (a właściwie Grzegorz) Strasz to urodzony w Katowicach Polak, który aktualnie mieszka w Los Angeles. Nad dźwiękową warstwą produkcji czuwał również Peter (Piotr) Bawiec, który przed wyjazdem do Los Angeles mieszkał i pracował w Warszawie. Ponadto, Foley (czyli efekty dźwiękowe nagrane na potrzeby filmu) został nagrany w Polsce przez Jacka Pająka i współpracującą z nim ekipę artystów dźwiękowych. Okazuje się zatem, że dźwięki rozbitego szkła, po którym czołga się Megan we wraku helikoptera, ciężkie ruchy karabinów żołnierzy, czy oddechy w maskach przeciwgazowych zostały nagrane… w Warszawie.

Oto pozostałe ciekawostki na temat produkcji, które przekazali mi twórcy:

  • realizacja klipu zajęła prawie rok.
  • ryk bestii słyszany pod koniec trwania klipu powstał ze śpiewu wróbla (nagranego przed laty w Warszawie) połączonego z rykiem krokodyla.
  • celem twórców krótkometrażówki było zdobycie uwagi J.J. Abramsa oraz jego studia Bad Robot – reżyser Greg Strasz należy do fanów serii Cloverfield i (jak przyznaje) jest pod wrażeniem marketingu online z jakiego korzystała produkcja. Klip miał za zadanie przykuć uwagę mediów i społeczności internetowej, która zawsze jest zwarta i gotowa by tworzyć nowe teorie i wyobrażenia dotyczące tego uniwersum.
  • inspiracjami twórców były nie tylko filmy Projekt: Monster czy Cloverfield Lane 10, ale także strony internetowe dotyczące franczyzy, mangi, kampanie marketingowe oraz ARG (Alternative Reality Game). Jedną z największych inspiracji dla reżysera był także sam Roland Emmerich [reżyser filmów takich jak Dzień Niepodległości, Pojutrze – przyp. red], z którym Strasz miał okazję współpracować.
  • Megan należy do trendu proof concept – młodzi filmowcy, przy niskobudżetowych i prostych produkcjach, starają się zaimponować wielkim wytwórniom z nadzieją na dalszą współpracę.

Oto wspomniany klip:

Twórcami filmu są Jean de Meuron, Peter Bawiec, Greg Strasz (scenariusz) i Giuseppe Mercadante (scenariusz). Produkcja powstała w studiach w Hollywood przy użyciu kamery Helium 8K. W klipie widzimy helikopter Sikorsky UH-60 Black Hawk, zaś kostiumy i broń pochodzą od Independent Studio Services i Western Costume Co i Demobaza.

Zobaczcie ciekawe zdjęcia z planu Megan.

-
Plotka
-

Źródło: zdjęcie główne: Megan Film

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Fani MCU pokochali tę galerię. Hulk…

W sieci pojawiła się nie lada gratka dla fanów MCU - galeria, w której Hulk…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – komiks o tym…

Roy Thomas jest jednym z ważniejszych twórców komiksów Marvela w historii. Pod koniec lat 60.…

Dawid Muszyński
breaking
-

Wataha – będzie 3 sezon! Znamy…

Telewizja HBO rozpoczyna prace nad trzecim sezonem serialu Wataha o straży granicznej w Bieszczadach. Dowiedzieliśmy…

Piotr Piskozub
-

Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii…

Ultimate Marvel. Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów to wielka gratka dla wszystkich fanów Domu…

Ocena recenzenta:
8
-

Mroczna Phoenix – Xavier i jego…

Do sieci trafiło kolejne zdjęcie z filmu Mroczna Phoenix. Premiera w lutym przyszłego roku.

Michał Kujawiński
-

Titans – Robin kontra Batman. Zwiastun…

Do sieci trafił materiał promujący finał 1. sezonu serialu Titans. Widzimy w nim pojawienie się…

Co o tym sądzisz?