Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Krótkometrażowy spin-off Cloverfield stworzyli… Polacy! Ciekawostki i zdjęcia z planu

Jak się okazuje, krótkometrażowy i nieoficjalny spin-off serii Cloverfield ma polskie korzenie. Udało mi się wyciągnąć nowe ciekawostki od twórców.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nieoficjalnym krótkometrażowym spin-offie serii Cloverfield pod tytułem Megan. Fabuła skupia się na córce Howarda Stamblera, bohatera z filmu Cloverfield Lane 10, która – co wiemy z jego opowieści – zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Akcja klipu rozgrywa się na przed wydarzeniami ze wspomnianego filmu i możemy dowiedzieć się, jaki los spotkał tytułową bohaterkę.

Jak się okazuje, siedmiominutowa produkcja ma polskie korzenie. Reżyser Greg (a właściwie Grzegorz) Strasz to urodzony w Katowicach Polak, który aktualnie mieszka w Los Angeles. Nad dźwiękową warstwą produkcji czuwał również Peter (Piotr) Bawiec, który przed wyjazdem do Los Angeles mieszkał i pracował w Warszawie. Ponadto, Foley (czyli efekty dźwiękowe nagrane na potrzeby filmu) został nagrany w Polsce przez Jacka Pająka i współpracującą z nim ekipę artystów dźwiękowych. Okazuje się zatem, że dźwięki rozbitego szkła, po którym czołga się Megan we wraku helikoptera, ciężkie ruchy karabinów żołnierzy, czy oddechy w maskach przeciwgazowych zostały nagrane… w Warszawie.

Oto pozostałe ciekawostki na temat produkcji, które przekazali mi twórcy:

  • realizacja klipu zajęła prawie rok.
  • ryk bestii słyszany pod koniec trwania klipu powstał ze śpiewu wróbla (nagranego przed laty w Warszawie) połączonego z rykiem krokodyla.
  • celem twórców krótkometrażówki było zdobycie uwagi J.J. Abramsa oraz jego studia Bad Robot – reżyser Greg Strasz należy do fanów serii Cloverfield i (jak przyznaje) jest pod wrażeniem marketingu online z jakiego korzystała produkcja. Klip miał za zadanie przykuć uwagę mediów i społeczności internetowej, która zawsze jest zwarta i gotowa by tworzyć nowe teorie i wyobrażenia dotyczące tego uniwersum.
  • inspiracjami twórców były nie tylko filmy Projekt: Monster czy Cloverfield Lane 10, ale także strony internetowe dotyczące franczyzy, mangi, kampanie marketingowe oraz ARG (Alternative Reality Game). Jedną z największych inspiracji dla reżysera był także sam Roland Emmerich [reżyser filmów takich jak Dzień Niepodległości, Pojutrze – przyp. red], z którym Strasz miał okazję współpracować.
  • Megan należy do trendu proof concept – młodzi filmowcy, przy niskobudżetowych i prostych produkcjach, starają się zaimponować wielkim wytwórniom z nadzieją na dalszą współpracę.

Oto wspomniany klip:

Twórcami filmu są Jean de Meuron, Peter Bawiec, Greg Strasz (scenariusz) i Giuseppe Mercadante (scenariusz). Produkcja powstała w studiach w Hollywood przy użyciu kamery Helium 8K. W klipie widzimy helikopter Sikorsky UH-60 Black Hawk, zaś kostiumy i broń pochodzą od Independent Studio Services i Western Costume Co i Demobaza.

Zobaczcie ciekawe zdjęcia z planu Megan.

-
Plotka
-

Źródło: zdjęcie główne: Megan Film

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 – czy to jest…

Do sieci wyciekła grafika z Avengers 4 - może ona pokazywać nową broń Iron Mana,…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Marvel – oto najpotężniejszy heros w…

W jednej z komiksowych serii Marvel zaprezentował czytelnikom prawdopodobnie najsilniejszego superbohatera wszech czasów.

Michalina Reda
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Indiana Jones to słynny archeolog, którego wszyscy doskonale znamy z wielkich ekranów. W artykule zaprezentuję…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty dla…

Gra o tron doczekała się inspirowanych poszczególnymi postaciami butów. Zobaczcie model Targaryen, który Adidas wprowadzi…

Paweł Krzystyniak
-

Wiedźmin 3 – jak zobaczyć statek…

Wiedźmin 3 nadal skrywa sporo sekretów. Jeden z nich został ujawniony przez twórców i zaskoczył…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Oficjalnie: komiks zmienia genezę Kapitan Marvel.…

Marvel zmienił w komiksie genezę postaci Kapitan Marvel. Na razie nie wiemy, czy na podobny…

Co o tym sądzisz?