Księga czarownic: reedycja zekranizowanej powieści w sprzedaży

Księga czarownic to pierwszy tom serii fantasy, która została przeniesiona na mały ekran przez Sky. Od dziś w naszych księgarniach nowe wydanie tej powieści.

Księga czarownic to pierwszy tom serii fantasy, która została przeniesiona na mały ekran przez Sky. Od dziś w naszych księgarniach nowe wydanie tej powieści.

A Discovery of Witches to pierwsza część serii fantasy, której autorką jest Deborah Harkness. Powieść stała się podstawą dla A Discovery of Witches pod tym samym tytułem. Produkcja Sky zadebiutowała w zeszłym roku.

Cykl Księga Wszystkich Dusz ukazał się w Polsce kilka lat temu. Teraz prawa do wydawania serii przejął Mag: efektem premiera pierwszego tomu pod nieco zmienionym tytułem i serialową okładką. Księga czarownic od dzisiaj znajduje się w sprzedaży.

Poniżej okładka oraz opis Księgi czarownic:

Piękna i młoda doktor historii Diana Bishop studiuje alchemiczne księgi w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej. Jeden manuskrypt promieniuje dziwnym lśnieniem. Brakuje mu kilku stron. A spod pisma wyłania się niemożliwy do odczytania inny tekst. Diana wie, że by go odczytać, musiałaby użyć swoich magicznych mocy. Pochodzi bowiem z potężnej rodziny o wielowiekowych czarnoksięskich tradycjach. Z rodziny pierwszej czarownicy straconej w Salem. Ale Diana boi się swojej magii. Broni się przed nią. Wraca jednak do księgi. Ale okazuje się, że manuskryptu nie ma w bibliotece, bo zaginął przeszło sto lat wcześniej…

Księga Wszystkich Dusz
Źródło: Mag

Tymczasem Oksfordem wstrząsają tajemnicze morderstwa. A Bibliotekę Bodlejańską zaludniają niebezpieczne czarownice, czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wszyscy poszukują księgi…
Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, jest urzekający Matthew Clairmont – tajemniczy światowej sławy profesor biochemii i neurologii. Diana wie, że nie wolno jej złamać zakazu wchodzenia w uczuciowe związki z przedstawicielami innych ras. Wie, że tę miłość może przypłacić życiem. Tak rozpoczyna się przebogata opowieść o zakazanej potężnej miłości, wśród walki o tajemnicę, która być może zmieni świat.

Źródło: Mag / fot. Mag

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV