Leaving Neverland – rosyjska telewizja wycofuje się z emisji dokumentu

Leaving Neverland to kontrowersyjny dokument, który przedstawia Michaela Jacksona jako pedofila. Zgodnie z nowymi informacjami, produkcja nie doczeka się premiery w rosyjskiej telewizji publicznej.

Leaving Neverland to kontrowersyjny dokument, który przedstawia Michaela Jacksona jako pedofila. Zgodnie z nowymi informacjami, produkcja nie doczeka się premiery w rosyjskiej telewizji publicznej.

Leaving Neverland to kontrowersyjny miniserial o Michaelu Jacksonie. W fabule gwiazdę popu przedstawia się jako pedofila, a całość koncentruje się na wypowiedziach Wade’a Robsona i Jamesa Safechucka, którzy utrzymują, że za młodu padli ofiarą molestowania w bajkowej posiadłości nieżyjącego już artysty.

Produkcja jest już po premierze w wielu krajach świata i wywołuje ogromne kontrowersje oraz niekończące się dyskusje. Teraz okazuje się, że rosyjska telewizja publiczna, która miała wyemitować dokument w dwóch częściach, wycofuje się z tego planu i zupełnie rezygnuje z emisji. Zdaniem przedstawicieli stacji, wokół filmu narosły zbyt duże kontrowersje - jego przeciwnicy już wcześniej otwarcie wyrażali swoje oburzenie pomysłem, by wyświetlać go na antenie publicznej telewizji.

Leaving Neverland będzie dostępny w Rosji bezpłatnie tylko do środy i tylko online. Jak mówi rzeczniczka rosyjskiej telewizji:

Premiera miniserialu w HBO i na Festiwalu Sundance wywołała duże kontrowersje wśród publiczności. W tej sytuacji, stacja podejmuje decyzję o przeniesieniu rosyjskiej premiery z telewizji na stronę internetową.

Przypomnijmy, że w Polsce Leaving Neverland jest dostępny na HBO GO.

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV