Mass Effect: Andromeda – książka niedługo w księgarniach

Mass Effect. Andromeda: Inicjacja to kolejna powieść przybliżająca fanom wydarzenia, które miały miejsce poza fabułą gry. Już niedługo w polskich księgarniach.

Mass Effect. Andromeda: Inicjacja to kolejna powieść przybliżająca fanom wydarzenia, które miały miejsce poza fabułą gry. Już niedługo w polskich księgarniach.

Mass Effect: Andromeda to czwarta gra należąca do popularnej serii komputerowych RPG. Świat gry został także poszerzony dzięki powieściom. W zeszłym roku ukazał się u nas książkowy prequel pt. Rebelia Nexusa, a wkrótce do księgarń trafi druga część tego cyklu.

Powieść Mass Effect: Andromeda. Initiation jest dziełem dwójki autorów - N. K. Jemisin (znana chociażby z serii powieści fantasy The Fifth Season) i Mac Walters (scenarzysty gier wideo i komiksów). Nowa powieściowa odsłona uniwersum Mass Effect ukaże się 3 października nakładem Insignis.

Oto okładka, a także opis książki:

Mass Effect. Andromeda. Inicjacja - okładka
Źródło: Insignis

Porucznik Cora Harper zaciągnęła się do armii Przymierza, by rozwinąć i wzmocnić swoje wyjątkowe talenty biotyczne. Otrzymuje przydział do Córek Talein, oddziału komandosów asari, gdzie staje się znakomicie wyszkoloną i śmiertelnie niebezpieczną łowczynią.
Po powrocie na Ziemię Cora czuje się obco między ludźmi i postanawia dołączyć do Inicjatywy Andromeda jako zastępca Aleca Rydera. Celem misji, którą dowodzi, jest wysłanie stu tysięcy kolonistów w sześciusetletnią podróż w jedną stronę w nieznane. Kiedy niezwykle istotna i niebezpieczna technologia zostaje skradziona, Cora otrzymuje zadanie powstrzymania złodzieja, nim ten wykorzysta swoją zdobycz przeciwko Inicjatywie, a może nawet doprowadzi do udaremnienia misji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Źródło: Insignis / fot. Insignis

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV