Przeczytaj w weekend

MCU planuje film o Ultimates. Multiwersum będzie się rozrastać?

W sieci pojawiły się doniesienia, według których w MCU powinniśmy zobaczyć film o komiksowej grupie Ultimates.

W sieci pojawiły się doniesienia, według których w MCU powinniśmy zobaczyć film o komiksowej grupie Ultimates.

Piotr Piskozub

Piotr Piskozub

Tagi:  marvel 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Film Avengers: Koniec gry na dobre położył fundamenty pod ukazanie w MCU alternatywnych rzeczywistości - wszystko wskazuje na to, że jeszcze więcej na temat zaadaptowania tej koncepcji w całym projekcie dowiemy się z nadchodzącego Spider-Man: Daleko od domu. Multiwersum Marvel Studios może się jednak rozrastać w znacznie szybszym tempie, niż początkowo zakładaliśmy. Jak donosi bowiem portal HN Entertainment, jednym z rozwijanych projektów ma być produkcja o grupie Ultimates. 

Skład tej drużyny zmieniał się od momentu komiksowego debiutu w 2015 roku, a w jej obrębie działały takie postacie jak Kapitan Marvel, Czarna Pantera, Spectrum (czyli znana już z MCU Monica Rambeau), Blue Marvel czy America Chavez. Herosi zmagali się głównie z kosmicznymi zagrożeniami - choćby tymi, które były związane z istnieniem alternatywnych rzeczywistości. Co ciekawe, pierwszą misją Ultimates była walka z Galactusem.

Nie da się ukryć, że skład grupy doskonale wpasowałby się w wizję Kevina Feige, który wielokrotnie zapowiadał, iż w Kinowym Uniwersum Marvela w najbliższych latach powinniśmy zobaczyć jeszcze więcej różnorodności jeśli chodzi o pochodzenie etniczne postaci. 

Do tych rewelacji powinniśmy póki co podchodzić z dystansem. Sam film, jeśli w ogóle zostanie zrealizowany, trafiłby na ekrany kin nie wcześniej niż w 2022 lub 2023 roku. 

Z kolei serwis MCU Cosmic donosi, że trwają również prace nad innym projektem - Power Pack, przy czym nie jest na razie jasne, czy chodzi tu o film czy serial, który trafi na platformę Disney+. Przypomnijmy, że Power Pack to grupa, w skład której wchodzi rodzeństwo dzieci - Jack, Julie, Katie i Alex Power. Otrzymali oni nadludzkie moce od umierającego Kymellianina. Feige już blisko rok temu zapewniał, że Marvel Studios jest zainteresowane realizacją tego ekranowego przedsięwzięcia. 

Źródło: HN Entertainment / zdjęcie główne: Marvel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV