Przeczytaj w weekend

MCU - ten wątek przyszłością Marvela. Czy będzie kolejny film w stylu Avengers?

MCU było obecne podczas konwentu w Brazylii, gdzie Keivn Feige, szef Marvel Studios zapowiadał nową 4. fazę uniwersum. Czego mamy się spodziewać?

MCU było obecne podczas konwentu w Brazylii, gdzie Keivn Feige, szef Marvel Studios zapowiadał nową 4. fazę uniwersum. Czego mamy się spodziewać?

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  marvel 

MCU bardzo zmieni się w 4. fazie budowy uniwersum, ponieważ nowa wielka historia rozpisana na kilkanaście tytułów skieruje wszystko z inną stronę. Kevin Feige, szef Marvel Studios w wywiadzie zdradził , że przyszłością MCU jest tak zwane multiwersum, czyli równolegle istniejące alternatywne linie czasowe.  Zdaniem szefa MCU jest to następny krok w ewolucji uniwersum.

Zapowiada, że odegra to kluczową rolę w filmie Doctor Strange in the Multiverse of Madness, gdzie multiwersum zostanie na poważnie otwarte. Reperkusje będą odczuwalne we wszystkich filmach, które pojawią się potem i w serialach, które będą mieć premierę jeszcze przed tą produkcją (prawdopodobnie chodzi mu o Lokiego, w którym ten wątek będzie istotny) poza WandaVision, która ma być integralną częścią historii o multiwersum i wprowadzi widzów do tego filmu, a sama Scarlet Witch się w nim pojawi.

Czy doczekamy się kolejnego filmu w stylu Avengers: Koniec gry, gdzie wszyscy superbohaterowie staną ramię w ramię? Oto co powiedział Feige:

- Wszystko w MCU jest powiązane ze sobą, ale skupiamy się na każdym poszczególnym filmie. Najpierw zrobimy najlepszy film o Czarnej Wdowie, potem najlepszy film o Eternals i o kolejnych: Shang-Chi, Doktorze Strange'u, Thorze, Kapitan Marvel, Czarnej Panterze i będziemy rozwijać ich historie. Potem tak, zawsze świetnie jest zobaczyć, jak razem pojawiają się w jednym filmie w finale wielkiego planu, który - daję wam słowo - jest w toku.

Najbliższy film to Czarna Wdowa, która pojawi się 1 maja 2020 roku.

MCU - filmy i seriale, które pojawią się w nadchodzących trzech latach:

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV