WandaVision - zdjęcie z serialu MCU. Jak ważna będzie historia dla 4. fazy uniwersum?

7 grudnia odbył się panel Marvel Studios na konwencie w Brazylii. Tam też Kevin Feige, szef studia, omawiał niezwykle ważne znaczenie serialu WandaVision produkowanego dla Disney+.

7 grudnia odbył się panel Marvel Studios na konwencie w Brazylii. Tam też Kevin Feige, szef studia, omawiał niezwykle ważne znaczenie serialu WandaVision produkowanego dla Disney+.

Adam Siennica
Adam Siennica

WandaVision to serial MCU produkowany dla Disney+, ale fabularnie ma mieć on kluczowe znaczenie dla wielkiej historii opowiadanej w 4. fazie uniwersum, czyli tej, która rozpocznie się wraz z filmem Czarna wdowa. Wiemy, że od 2008 roku do 2019 roku opowiadaną tzw. Sagę Nieskończoności, więc czas na nowy rozdział.

Kevin Feige, szef Marvel Studios w rozmowie z portalem Omelet potwierdził, że w serialu po raz pierwszy wykorzystają pełną komiksową nazwę superbohaterki: Scarlet Witch. Do tej pory ta nazwa nie padła w MCU. Będzie to też mieć związek z tym, że podczas opowiadania tej historii będą mogli pokazać pełnię mocy Wandy Maximoff. Według jego słów pseudonim Scarlet Witch będzie bardzo ważny w serialu. Dowiemy się również, co tak naprawdę oznacza, że Wanda jest Scarlet Witch. Feige oraz Elizabeth Olsen zapowiadają, że to będzie coś niezwykle dziwacznego, czego nikt się nie spodziewa. Feige zapowiada również, że może pojawić się znana z komiksów postać psa zwanego Sparky.

Szef Marvel Studios dodaje też słowa, które mówią jednoznacznie: jeśli fani MCU chcą odnaleźć się w tym uniwersum, ten serial po prostu muszą obejrzeć:

- Bawimy się tym w serialu w sposób dający frajdę, zabawny, ale i też przerażający. Wydarzenia będą mieć reperkusje dla całej przyszłości 4. fazy MCU - tłumaczył.

Na miejscu pokazano też oficjalne czarno-białe zdjęcie z serialu, które pokazuje Wandę oraz Visiona:

WandaVision - premiera w Disney+ odbędzie się wiosną 2021 roku.

Źródło: collider.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV