The Eternals wiedzą o Avengers? Nowe informacje i opis fragmentu filmu MCU

The Eternals to nowy film MCU, który należy do 4. fazy uniwersum i jest częścią nowej wielkiej historii. Podczas konwentu w Brazylii odbył się panel, gdzie zaprezentowano fragment i wyjawione nowe informacje.

The Eternals to nowy film MCU, który należy do 4. fazy uniwersum i jest częścią nowej wielkiej historii. Podczas konwentu w Brazylii odbył się panel, gdzie zaprezentowano fragment i wyjawione nowe informacje.

Adam Siennica
Adam Siennica

The Eternals to film MCU, który przedstawi widzom kompletnie nowe postaci o mocy potężniejszej niż Avengers. Podczas konwentu w Brazylii szef Marvel Studios Kevin Feige zaprezentował surowy fragment (nie pojawi się w sieci) oraz zdradził nowe informacje na temat tego, czego mamy oczekiwać.

Fragment rozpoczynał się od postaci Druiga (Barry Keoghan), który wychodzi przez drzwi do zebranych Eternals. Wszyscy w kostiumach przypominających mitologiczne zbroje. Następne sceny pokazywały bohaterów w różnych lokacjach. Dziennikarze twierdzą, że Angelina Jolie dostaje jedno zbliżenie w swoim białym kostiumie i w blond włosach przez co wygląda niesamowicie. Inne sceny to postać Ajaki (Salma Hayek) w akcji i pokazanie armii potworów (prawdopodobnie Dewianci). Zasugerowano także romans postaci Sersi (Gemma Chan) i Ikarusa (Richard Madden). Jest kilka ujęć z tajemniczą świątynią świecącą pomarańczowym światłem, która nadaje mitologicznego klimatu wokół tego, co zebrani obejrzeli. Jedyny dialog dotyczył prostej deklaracji: ci ludzie nas zmienili, musimy ich chronić. 

Z uwagi na to, że to surowe fragmenty głównie skupiały się na pokazaniu lokacji (ekipa buduje ogromne scenografie) i samych postaci, niż akcji oraz fabuły. Dziennikarze jednak bardzo chwalą prace Chloé Zhao, ponieważ jej styl prowadzenie kamery i reżyserii jest odczuwalny w scenach i pokazuje coś w innym stylu, niż pozostałe produkcje MCU.

Tak, jak mówiono wcześniej, fabuła rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami z Avengers, ale według Kevina Feige historia pokaże bohaterów na przestrzeni 7000 lat. Wiemy bowiem, że tytułowe postacie są nieśmiertelne. Ma to pokazać Eternals w różnych okresach rozwoju świata i odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy być człowiekiem. To też jest punkt wyjścia do tego, by pokazać, dlaczego te postacie są wyjątkowe w MCU.

The Eternals po raz pierwszy pokażą też w pełnej formie Celestianów, czyli potężny kosmiczne istoty pozaziemskie z ogromnymi mocami. Dowiemy się, jak wielką mają potęgę. Do tej pory poznaliśmy jednego Celestianina - Ego, czyli ojca Star-Lorda.

Twórcy MCU przedstawiają w filmie również tak zwanych Dewiantów, ale ta potworna rasa istot stworzonych przez Celestianów będzie wyglądać inaczej niż w komiksach. Kluczem The Eternals jest jednak zdaniem Feige wprowadzenie tych 10 nowych postaci do MCU.

Potwierdza, że Eternals wiedzą wszystko o Avengers, ale popularni superbohaterowie z Ziemi jeszcze nie wiedza o istnieniu tych postaci.

The Eternals - premiera zaplanowana jest na 6 listopada 2020 roku.

Kim są Eternals?

 

Źródło: collider.com, comicbook.,com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV