Miles Morales prawie nie został Spider-Manem. Pierwszy pseudonim był... koszmarny
Jak się okazuje, Miles Morales aka Spider-Man mógł w komiksach korzystać z zupełnie innego, naprawdę dziwacznego pseudonimu.
Jak się okazuje, Miles Morales aka Spider-Man mógł w komiksach korzystać z zupełnie innego, naprawdę dziwacznego pseudonimu.
Za sprawą animacji Spider-Man Uniwersum Miles Morales na trwałe wszedł do popkulturowego krwiobiegu - nagrodzony Oscarem film wywindował popularność tej stosunkowo młodej postaci z komiksów. Przypomnijmy, że debiutował on w nich w 2011 roku w zeszycie Ultimate Fallout #4, którego autorami byli Brian Michael Bendis i Sara Pichelli. Z czasem Morales został przeniesiony z alternatywnego świata do zasadniczego uniwersum Marvela, zdobywając serca kolejnych fanów. Teraz okazuje się jednak, że w komiksach Miles mógł działać pod zupełnie innym pseudonimem.
Portal Business Insider przedstawił na swojej stronie obszerny raport na temat sposobu, w jaki Dom Pomysłów akcentuje etniczną różnorodność w komiksach - bohaterem fragmentu tekstu został właśnie Morales. Dawny redaktor Marvela, Charles Beacham, potwierdził, że firma początkowo rozważała, by nowy Pajączek wcale nie korzystał z pseudonimu Spider-Mana. Koniec końców zdecydowano jednak, że przez taki obrót spraw Morales stałby się "mniej znaczącą postacią", z którą rzesza najmłodszych fanów "nie mogłaby się identyfikować".
Cała historia rozgrywała się wówczas, gdy komiksowa Spider-Gwen zyskiwała ksywkę Ghost Spider; według doniesień portalu Comic Book Resources Miles Morales w toku tych samych zmian miał dostać pseudonim... Spy-D. Amerykańskie serwisy popkulturowe nie mają wątpliwości, że takie określenie, przynajmniej z dzisiejszego punktu widzenia, byłoby nie tylko kuriozalne, ale i zupełnie przetrącało całą spuściznę komiksowego Moralesa.
Zobacz także:
Źródło: cbr.com
naEKRANIE Poleca
ReklamaDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1959, kończy 66 lat
ur. 1986, kończy 39 lat
ur. 1961, kończy 64 lat
ur. 1960, kończy 65 lat
ur. 1955, kończy 70 lat