Najbardziej przepłacani aktorzy 2016 roku

Magazyn Forbes ogłosił coroczny ranking najbardziej przepłacanych aktorów. Na pierwszym miejscu ponownie Johnny Depp.

Magazyn Forbes ogłosił coroczny ranking najbardziej przepłacanych aktorów. Na pierwszym miejscu ponownie Johnny Depp.

Adam Siennica
Adam Siennica

Magazyn Forbes wziął pod uwagę trzy ostatnie filmy aktorów, w których występowali przed czerwcem 2016 roku. Nie uwzględniali filmów animowanych, tytułów, w których dany aktor występował w niewielkiej roli oraz produkcji, które zostały wypuszczone w mniej niż 2000 kopii. Obliczyli oni zysk operacyjny tych trzech filmów i podzielili go przez wynagrodzenie, jakie aktor otrzymał. Ostateczna liczba to zwrot, jaki producenci otrzymali za inwestycję w aktora.

Najbardziej przepłacanym aktorem 2016 roku został Johnny Depp po raz drugi z rzędu. W jego przypadku mowa jest o zwrocie 2,80 dolara za każdego dolara, który mu zapłacono. Na to oczywiście miał wpływ rozczarowujący wynik filmu Alice Through the Looking Glass oraz przeciętne wyniki Black Mass oraz Yoga Hosers.

Na drugim miejscu mamy Willa Smitha, który za każdego zapłaconego mu dolara notuje zwrot w wysokości 5 dolarów. Wysokie zarobki aktora i rozczarowujące wyniki filmów Concussion oraz Focus zagwarantowały mu wysoką pozycję.

Podium zamyka Channing Tatum. Jego występy zagwarantowały zwrot 6 dolarów za każdego zapłaconego mu dolara. Tak naprawdę z ostatnich trzech filmów tylko jeden zapewnił mu miejsce w tym zestawieniu, czyli science fiction Jupiter Ascending, który odniósł spektakularną klapę.

Czytaj także: Westworld to wielki serial. Finalna konkluzja

Pozostali aktorzy w zestawieniu:

4. Will Ferrell – 6,50 dolara zwrotu za każdego zapłaconego dolara. Największy wpływ miał Zoolander 2.

5. George Clooney – 6,70 zwrotu dolara za każdego zapłaconego dolara. Dwa z trzech filmów radziły sobie przeciętnie w box office, ale nie były porażkami. Mowa o takich tytułach jak Hail, Caesar!Money Monster. Na jego miejsce miała wpływ klapa filmu Tomorrowland.

6. Adam Sandler – 7,60 dolara zwrotu za każdego zapłaconego dolara. Głównie wynik słabej sprzedaży filmu Pixels.

7. Mark Wahlberg – 9,20 dolara zwrotu za każdego zapłaconego dolara. Ma na koncie hit w postaci komedii Daddy's Home, a zaszkodził mu zły wynik filmu The Gambler.

8. Leonardo DiCaprio – 9,90 dolara zwrotu za każdego zapłaconego dolara. Tutaj mamy sytuację wyjątkową, bo jego obecność wynika z bardzo dużego zarobku (29 mln dolarów) i zaledwie niezłych wyników filmów w box office (The Wolf of Wall Street oraz The Revenant. Filmy jednak zdobywały uznanie artystyczne.

9. Julia Roberts – 10,80 dolara zwrotu za każdego zapłaconego dolara. Jedyna kobieta w rankingu załapała się przez przeciętne wyniki filmów Mother's DayMoney Monster. Dziennikarze wskazują, że kobiety przeważnie nie łapią się do tego rankingu z uwagi na to, że mają niższe zarobki od mężczyzn.

10. Bradley Cooper – 12,10 dolara zwrotu za każdego zapłaconego mu dolara. Miejsce zagwarantowały mu wyniki filmów Joy oraz Aloha.

Źródło: forbes.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV