Netflix w Polsce – to dopiero początek

Centrala platformy Netflix ustosunkowała się do sytuacji usługi w Polsce na łamach portalu wirtualnemedia.pl. Firma zapowiada, że wejście na nasz rynek to dopiero początek długiej drogi.

Netflix w Polsce dostępny jest od 2 tygodni, ale usługa nie zachwyca pod względem zawartości i wielu innych aspektów działania jak np. płatności w euro, czy braku polskiej wersji strony. Do tych problemów ustosunkował się Joris Evers, dyrektor komunikacji Netflixa na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę, którego słowa opublikował portal wirtualnemedia.pl.

– Wiemy, że Netflix w Polsce powitano z radością. Wiemy też, że oczekujecie od nas większego wsparcia językowego, lepszej obsługi i większej zawartości z polskimi napisami. Prosimy o cierpliwość. Nasza oferta uruchomiona została niedawno w 130 krajach. To dla nas duże wyzwanie i duży etap w dalszej ekspansji. Zbieramy reakcję użytkowników, będziemy odpowiadać na ich potrzeby. Podejmiemy też decyzję w sprawie zlokalizowania naszej platformy w kolejnych krajach.

Czytaj także: Najbardziej oczekiwane filmy akcji, przygodowe i thrillery 2016 roku

Ostatnie zadnie wydaje się być kluczowe. Oznacza, że platforma nie pracuje obecnie nad tłumaczeniem swojego srwisu na język polski. Decyzja w tej sprawie ma zostać dopiero podjęta. Dlatego też w ciągu najbliższych tygodni trudno spodziewać się w tym aspekcie większych zmian.

– To dopiero początek, a nie koniec naszej podróży w waszym kraju. Czeka nas dużo pracy, by sprostać oczekiwaniom na wielu rynkach, w tym również w Polsce. Chcemy być dla odbiorców prawdziwym partnerem w dziedzinie rozrywki na wysokim poziomie – stwierdził Evers cytowany przez portal wirtualnemedia.pl.

W wypowiedzi przedstawiciela platformy Netflix brakowało konkretów. Nie potwierdzono czy i kiedy wprowadzona zostanie polska wersja serwisu, nie potwierdzono też, w jakim tempie powiększana będzie baza i czy Netflix ma w planach tłumaczenie wszystkich dostępnych w naszym kraju pozycji na język polski.

Z drugiej jednak strony trudno się dziwić, skoro usługa w podobnym stylu uruchomiona została w wielu innych krajach. Budowa bazy seriali i filmów oraz walka o klienta w naszym kraju tak naprawdę się nie rozpoczęła. I pewnie potrzeba miesięcy, a nawet lat, by zbudować na rynku mocną pozycję.

Źródło: wirtualnemedia / Fot. Netflix

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
0 -

A gdyby tak bohaterowie Disneya zostali…

Bohaterowie Disneya posiadają różne charaktery i osobowości. Czy sprawdziliby się jako współcześni celebryci? Zobaczcie galerię.

0 -

Są tak złe, że aż dobre.…

W latach 80. i 90. afrykańscy artyści mieli za zadanie przerobienie plakatów filmowych produkcji z…

Aleksander Mazanek
PS4
0 -

God of War – recenzja gry

Bóg Wojny powraca po 5 latach. I nie jest sam! Jak sprawdzają się przygody Kratosa…

Ocena recenzenta:
10
Adam Siennica
0 -

Avengers: Wojna bez granic to jeden…

Wall Street Journal opublikował informację o budżecie filmu Avengers: Wojna bez granic. Ile wynosi koszt…

Adam Siennica
0 -

Emilia Clarke oprowadza po planie 8.…

HBO wraz z firmą Omaze przygotowała wyjątkową akcję charytatywną. W niej też można wygrać wycieczkę…

Adam Siennica
0 -

Kapitan Tsubasa powraca do polskiej telewizji.…

Kultowy serial Kapitan Tsubasa był emitowany w Polsce w latach 90. na kanale Polonia 1…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]