Nintendo pracuje nad nowymi grami z Mario? Te oferty pracy to sugerują

Nintendo rekrutuje do dwóch zespołów. Niewykluczone, że pracują one nad kolejnymi grami z serii Mario.

Nintendo rekrutuje do dwóch zespołów. Niewykluczone, że pracują one nad kolejnymi grami z serii Mario.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Lata lecą, ale jedno się nie zmienia - sympatyczny Mario nadal jest jednym z najbardziej popularnych bohaterów znanych z gier. W październiku 2017 roku na rynek trafiło Super Mario Odyssey, które zebrało świetne recenzje, a później doczekaliśmy się kolejnych tytułów z tą postacią - m.in. rozbudowanego kreatora Super Mario Maker 2. Oferty pracy, które pojawiły się w sieci wskazują na to, że Nintendo może pracować nad kolejnymi produkcjami z wąsatym hydraulikiem.

Na oficjalnym profilu Nintendo na Twitterze pojawiły się dwa wpisy z ofertami pracy. Poszukiwane są osoby do zespołów w Kyoto (do prac nad grą 2D) oraz Tokio (prace nad grą 3D). W obu wpisach załączono grafiki z wizerunkiem Mario. Gdyby tego było mało, to jedynym studiem należącym do Nintendo z siedzibą w Tokio jest Production Group 8. To właśnie ci deweloperzy odpowiadali za m.in. Super Mario 3D World czy Super Mario Odyssey.

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się plotki i spekulacje na temat powrotu marki Super Mario Sunshine - w postaci odświeżonej wersji lub sequela. Niewykluczone też, że Nintendo pracuje nad Odyssey 2. Na szczegóły i oficjalne informacje trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Źródło: wccftech.com, twitter.com / fot. Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV