Oscary 2020: Samsung pokazał składany telefon

Na oficjalne materiały prezentujące nowy składany telefon od Samsunga nie trzeba było czekać do imprezy Unpacked. Korporacja pochwaliła się nim na oscarowej gali.

Na oficjalne materiały prezentujące nowy składany telefon od Samsunga nie trzeba było czekać do imprezy Unpacked. Korporacja pochwaliła się nim na oscarowej gali.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Dotychczas Samsung wstrzymywał się z komentowaniem plotek dotyczących nowego smartfona z elastycznym wyświetlaczem. Choć po sieci krążyło mnóstwo przecieków oraz zdjęć z tym sprzętem, zostały one oficjalnie przemilczane. Aż do czasu oscarowej gali, która według Samsunga była idealnym momentem, aby podzielić się ze światem nagraniem prezentującym ten niezwykły gadżet.

Choć Samsung Galaxy Z Flip będzie jedną z głównych atrakcji Galaxy Unpacked,  11 lutego, rozdanie Oscarów uchyliło rąbka tajemnicy na temat tego gadżetu. W trakcie gali zaprezentowano krótki film pokazujący jego działanie:

Nagranie potwierdza przecieki, które dotychczas pojawiły się w sieci. Zgodnie z przewidywaniami Samsung Galaxy Z Flip będzie smartfonem z klapką, wyposażonym w dodatkowy wyświetlacz na zewnętrznej części obudowy, to na nim pojawią się najważniejsze powiadomienia. Samsung zaprezentował także interesującą funkcję związaną z giętkim ekranem: po rozłożeniu głównego wyświetlacza do połowy sprzęt sprawdzi się w roli podręcznego systemu do wideorozmów.

Przecieki głoszą, że sercem Galaxy Z Flipa ma być ponoć ubiegłoroczny procesor Snapdragon 855+ zasilany baterią o pojemności 3300 mAh i będzie sprzedawany w cenie 1400 dolarów od 14 lutego. Więcej na temat urządzenia dowiemy się już wkrótce, podczas oficjalnej prezentacji na pierwszej tegorocznej konferencji Samsung Unpacked.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Twitter

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV