Pajączek na topie. Marvel’s Spider-Man najszybciej sprzedającą się grą roku w Wielkiej Brytanii

Najnowsza produkcja ze Spider-Manem wyprzedziła między innymi Far Cry 5 oraz inną głośną grę na wyłączność PlayStation 4, czyli God of War.

Najnowsza produkcja ze Spider-Manem wyprzedziła między innymi Far Cry 5 oraz inną głośną grę na wyłączność PlayStation 4, czyli God of War.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Gra Marvel's Spider-Man nie tylko zebrała świetne oceny w recenzjach (w tym w naszej), ale też i świetnie się sprzedaje. Najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że produkcja ta stała się najszybciej sprzedającą się grą tego roku  w Wielkiej Brytanii, wyprzedzając Far Cry 5. Tu warto dodać, że gra Ubisoftu ukazała się na trzy platformy - PlayStation 4, Xbox One oraz pecety, a nowa produkcja Insomniac Games - wyłącznie na PlayStation 4.

Jednocześnie Marvel's Spider-Man stał się również najszybciej sprzedającą się grą na licencji Marvela, znacznie wyprzedzając LEGO Marvel Super Heroes, które wcześniej mogło poszczycić się tym tytułem.

Grze nie udało się jednak pobić wyniku Batman: Arkham Knight, który pozostaje najszybciej sprzedającą się grą o superbohaterach w tej generacji konsol. Należy jednak pamiętać, że również i ta produkcja ukazała się na kilku platformach.

Tak prezentują się najpopularniejsze gry ostatniego tygodnia w Wielkiej Brytanii według GFK.

  1. Marvel's Spider-Man
  2. Dragon Quest XI
  3. Grand Theft Auto V
  4. F1 2018
  5. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  6. Pro Evolution Soccer 2019
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Destiny 2
  9. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  10. LEGO: The Incredibles

Powyższe wyniki nie biorą pod uwagę sprzedaży cyfrowych wersji gier, uwzględniane są tu jedynie wydania pudełkowe.

Źródło: gamesindustry.biz / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV