Przeczytaj w weekend

Plotka: Kłótnie w Warner Bros. – kto napisał scenariusz filmu Liga Sprawiedliwości?

W sieci pojawiły się doniesienia na temat rzekomych waśni w studiu Warner Bros. - ich zarzewiem miała być kwestia scenariusza do filmu Liga Sprawiedliwości.

W sieci pojawiły się doniesienia na temat rzekomych waśni w studiu Warner Bros. - ich zarzewiem miała być kwestia scenariusza do filmu Liga Sprawiedliwości.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Geoff Johns nie będzie już dłużej pracował jako szef działu kreatywnego w DC - od tej pory ma on samodzielnie działać w firmie Mad Ghost Productions, w ramach której stworzy kolejne projekty dla Warner Bros., w tym scenariusz do filmu Green Lantern Corps. Wygląda jednak na to, że całe to posunięcie ma także drugie dno, o czym donosi dziennikarz portalu Vulture, Kyle Buchanan.

Na swoim koncie na Twitterze wyjawia on, że już jakiś czas temu słyszał o tym, iż Johns przepisał znaczną część scenariusza produkcji Justice League (w czasie, gdy pracował nad nią jeszcze Zack Snyder) - to dlatego współautor skryptu, Chris Terrio, miał skarżyć się decydentom: "Może użylibyście jakichś moich stron?". Współpraca duetu Johns - Snyder nie zadowalała jednak włodarzy Warner Bros. do tego stopnia, że ci poprosili o opinię innych filmowców, wśród których znaleźli się Joss Whedon, Allan Heinberg, Seth Grahame-Smith i Andrea Berloff. Po ich reakcji zadecydowano, że za sterami projektu siądzie Whedon.

W kuluarach mówi się, że działanie Johnsa doprowadziło do ukrywanego przed opinią publiczną konfliktu pomiędzy Terrio a włodarzami Warner Bros. Warto zauważyć również, że Johns w napisach produkcji wymieniony jest jedynie jako producent wykonawczy, a Terrio, choć uznany za współautora scenariusza, ani przez moment nie pracował z Whedonem, któremu oficjalnie przypisano rolę współscenarzysty.

Źródło: Vulture / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV