Polska gra Kursk nie zadebiutuje w planowanym terminie. Twórcy przesuwają datę premiery

Gra Kursk wypada z kalendarza październikowych premier. Twórcy poinformowali o opóźnieniu i podali powód takiego zachowania.

Gra Kursk wypada z kalendarza październikowych premier. Twórcy poinformowali o opóźnieniu i podali powód takiego zachowania.

Michał Czubak
Michał Czubak

Jujubee, twórcy gry Kursk, poinformowali wczoraj, że opóźniają premierę swej gry o tragedii rosyjskiego okrętu podwodnego na Morzu Barentsa w 2000 roku. Gra miała ukazać się za niespełna dwa tygodnie, ale w ostatniej chwili plany te zostały zmienione i zdecydowano się przesunąć premierę na listopad. Nową datą wydania gry jest więc 7 listopad. Data ta jedynie dotyczy pecetowej wersji gry, konsolowe odsłony Kurska mają ukazać się zgodnie z planem, czyli w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wpływ na zmianę daty premiery gry ma film KurskColin Firth w jednej z głównych ról. Światowa premiera filmu odbędzie się 6 listopada. Sama gra, chociaż nie planowana była jako produkcja towarzysząca kinowemu odpowiednikowi, teraz za taką będzie uchodzić, co może mieć przełożenie na sprzedaż produktu.

Ponadto ekipa odpowiedzialna za tytuł pokazała postępy w pracach, jakie wykonano od czasu wersji demo z 2016 r.

W grę Kursk będzie można zagrać na targach Poznań Game Arena, które rozpoczną się 12 października.

Źródło: steamcommunity.com / fot. Jujubee

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV