Red Dead Redemption 2 – twórcy gry w sądowym sporze o Agencję Pinkertona

Red Dead Redemption 2 to kolejna produkcja Rockstar Games, przez którą twórcy trafili do sądu.

Red Dead Redemption 2 to kolejna produkcja Rockstar Games, przez którą twórcy trafili do sądu.

Michał Czubak

Michał Czubak

Red Dead Redemption 2 to gorący tytuł i jedna z najlepszych gier minionego roku. Jak niemal każda gra Rockstar Games tytuł wprowadza twórców w tarapaty. Jeszcze pamiętamy, jak to było z Grand Theft Auto V i Lindsey Lohan, a teraz w sądzie autorzy będą musieli udowadniać, że nie naruszyli niczyjego dobrego imienia.

Właśnie to studiu zarzucają prawnicy Agencji Pinkertona, jednej z najsłynniejszych agencji detektywistycznej, której nazwa została wykorzystana w grze. Prawnicy zarzucają Rockstar Games i Take-Two, że ta wykorzystała nazwę własną agencji bez pozwolenia oraz naruszyła dobra osobiste firmy w taki sposób, że przedstawiła w grze detektywów jako postacie jednoznacznie negatywne, gdyż "polują na bohaterów gry". Firma zaznaczyła jednak, że "chce omówić kwestię ryczałtową".

Rockstar nie składa broni i do sądu złożył pozew, w którym domaga się wydania nakazu przeciwko firmie, stwierdzając, że korzystanie z Pinkertonów przez Rockstar jest objęte Pierwszą Poprawką. Ponadto gra ma stawiać na jak największy autentyzm Dzikiego Zachodu pod koniec 1800 roku. Zaś sama agencja działa od 165 lat, a więc w czasach akcji gry, Pinkertoni stanowili element scenografii Dzikiego Zachodu.

Rockstar Games domaga się odrzucenia wniosku Pinkertonów. Do tematu jeszcze powrócimy.

Źródło: dualhockers.com / fot. Take-Two

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV