Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Red Dead Redemption 2 – twórcy gry w sądowym sporze o Agencję Pinkertona

Red Dead Redemption 2 to kolejna produkcja Rockstar Games, przez którą twórcy trafili do sądu.

Red Dead Redemption 2 to gorący tytuł i jedna z najlepszych gier minionego roku. Jak niemal każda gra Rockstar Games tytuł wprowadza twórców w tarapaty. Jeszcze pamiętamy, jak to było z Grand Theft Auto V i Lindsey Lohan, a teraz w sądzie autorzy będą musieli udowadniać, że nie naruszyli niczyjego dobrego imienia.

Właśnie to studiu zarzucają prawnicy Agencji Pinkertona, jednej z najsłynniejszych agencji detektywistycznej, której nazwa została wykorzystana w grze. Prawnicy zarzucają Rockstar Games i Take-Two, że ta wykorzystała nazwę własną agencji bez pozwolenia oraz naruszyła dobra osobiste firmy w taki sposób, że przedstawiła w grze detektywów jako postacie jednoznacznie negatywne, gdyż „polują na bohaterów gry”. Firma zaznaczyła jednak, że „chce omówić kwestię ryczałtową”.

Rockstar nie składa broni i do sądu złożył pozew, w którym domaga się wydania nakazu przeciwko firmie, stwierdzając, że korzystanie z Pinkertonów przez Rockstar jest objęte Pierwszą Poprawką. Ponadto gra ma stawiać na jak największy autentyzm Dzikiego Zachodu pod koniec 1800 roku. Zaś sama agencja działa od 165 lat, a więc w czasach akcji gry, Pinkertoni stanowili element scenografii Dzikiego Zachodu.

Rockstar Games domaga się odrzucenia wniosku Pinkertonów. Do tematu jeszcze powrócimy.

-
-

Źródło: dualhockers.com / fot. Take-Two

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
-

Oto zdjęcie, dzięki któremu Gal Gadot…

Zack Snyder i Gal Gadot rzucili nowe światło na to, w jaki sposób aktorka otrzymała…

Wiktor Fisz
-

Pokonał mumię, zniknął i wraca jako…

Kiedyś młody bóg – adonis rozkochujący kobiety jednym spojrzeniem. Dzisiaj wykonawca charakterystyczny, zaskakujący widzów i…

Norbert Zaskórski
-

Cosplayerka robi swoje stroje z jedzenia.…

Pewna cosplayerka tworzy świetne stroje różnych bohaterów i bohaterek z jedzenia.

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny marzec. Nowe seriale i filmy na marzec 2019 to…

Piotr Piskozub
-

Netflix – co jest prawdziwym powodem…

Portal Hollywood Reporter rzucił nowe światło na umowę firm Netflix i Disney związaną z emisją…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.