Robert Forster nie żyje. Aktor znany z Jackie Brown i Breaking Bad miał 78 lat

Aktor nominowany do Oscara za rolę w filmie Jackie Brown od Quentina Tarantino, Robert Forster nie żyje. Zmarł w wieku 78 lat.

Aktor nominowany do Oscara za rolę w filmie Jackie Brown od Quentina Tarantino, Robert Forster nie żyje. Zmarł w wieku 78 lat.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Robert Forster zmarł w Los Angeles 11 października na raka mózgu. Aktor debiutował na dużym ekranie w wieku 26 lat u boku Marlona Brando i Elizabeth Taylor w filmie Johna Hustona W zwierciadle złotego oka. Jego kariera rozwinęła się stosunkowo szybko i nie musiał długo czekać na pierwsze główne role. Tę otrzymał m.in. w 1969 roku w filmie Chłodnym okiem, gdzie wcielił się w reportera telewizyjnego.

Kariera Forstera nie zawsze jednak przebiegała po jego myśli i po mniej udanych projektach, zaczął częściej grywać role drugoplanowe lub w horrorach, takich jak Avalanche z 1978 roku, Aligator z 1980 roku, czy Vigilante z roku 1983. Świat znów mógł usłyszeć o aktorze dzięki jego roli w filmie Jackie Brown Quentina Tarantino, za którą otrzymał nominację do Oscara. W 2008 roku Forster wystąpił też w polskiej komedii romantycznej Mała wielka miłość z Agnieszką Grochowską. 

Forster znany był też fanom telewizji. Grał m.in. w serialu Tajna sieć oraz Miasteczko Twin Peaks. Jego ostatnią rolą jest udział w filmie El Camino: Film „Breaking Bad”, debiutującym dopiero na platformie Netflix. Powtórzył rolę Eda z serialu Breaking Bad.

Źródło: deadline.com/zdjecie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV