Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Samsung planuje stworzyć telewizor bezprzewodowy

Samsung jest mistrzem w ukrywaniu kabli od telewizorów, dzięki modułowi One Connect stały się niemal niewidoczne. Ale półprzezroczysty kabel do zasilania telewizora i przesyłania obrazu to początek rewolucji, którą planuje rozkręcić koreańska korporacja.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

Inżynierowie z topowych firm technologicznych robią co mogą, aby odchudzić nasze telewizory. I choć współczesne odbiorniki są znacznie cieńsze niż te sprzed lat, wciąż trzeba doprowadzać do nich zasilanie oraz sygnał obrazu. Kable szpecą nasze salony, zwłaszcza jeśli wieszamy nasz telewizor na ścianie i nie mamy możliwości poprowadzenia okablowania w ścianie.

Kiedy Samsung wprowadził moduły One Connect, częściowo rozwiązał ten problem. Sprzęt komunikuje się z telewizorem za pośrednictwem jednego, dość cienkiego i półprzezroczystego kabla, który przesyła zarówno energię elektryczną, jak i dane o obrazie. Dzięki temu wszystkie wtyczki można podpiąć do One Connect schowanego w szafce RTV, a sygnał doprowadzić do telewizora jednym kablem. Dość estetyczne, ale w oczach Samsunga wciąż niedoskonałe rozwiązanie. Firma rozważa możliwość całkowitego pozbycia się okablowania.

Do patentu bezprzewodowego telewizora od Samsunga dotarli dziennikarze LetsGoDigital. Ten ambitny projekt zakłada wykorzystanie specjalnego modułu elektromagnetycznego montowanego pomiędzy ścianą a zawieszonym na niej telewizorem. Moduł pobierałby energię bezprzewodowo od stacji bazowej ze zintegrowanym soundbarem. Dzięki temu wieszając odbiornik na ścianie nie musielibyśmy dociągać do niego żadnych kabli, te wpinalibyśmy wyłącznie do soundbara.

Badania nad systemami bezprzewodowego przesyłu energii prowadzone są od kilku lat, technologię tę udało się wdrożyć m.in. do ładowarek Qi do telefonów, tabletów czy słuchawek. Jednak stworzenie bezprzewodowego telewizora może okazać się znacznie trudniejsze – wolna między soundbarem a odbiornikiem będzie znacznie większa niż ta między ładowarką bezprzewodową a urządzeniami mobilnymi. Inżynierowie będą musieli nieźle wysilić się, aby urzeczywistnić ten projekt.

Na razie pomysł ten należy rozpatrywać wyłącznie w ramach intrygującego pomysłu. Samsung dopiero opatentował rozwiązanie, które w teorii pozwoliłoby skonstruować bezprzewodowy telewizor. Ale czy kiedykolwiek uda się zrealizować tę wizję?

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: LetsGoDigital
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów marzec pełny atrakcji. Nowe seriale i filmy na marzec 2019…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.