

Marvel wywołał oburzenie fanów, gdy uczynił w komiksach ikoniczną postać Kapitana Ameryki agentem Hydry. Dodatkowy niepokój wywołał fakt, że w rozpisce dotyczącej Marvel Legacy nie znalazło się miejsce na nową historię o tym bohaterze. Podczas SDCC zdradzono jednak pierwsze informacje o nowych komiksach o tej postaci.
Twórcami nowej historii będzie duet Mark Waid i Chris Samnee, którzy z sukcesami współpracowali już ze sobą przy seriach Daredevil i Black Widow. Pierwszy zeszyt ma się pojawić w listopadzie tego roku.
Seria ma pokazywać jak Steve Rogers próbuje powrócić do swoich korzeni, ponownie utożsamić się z ojczyzną po ostatnich wydarzeniach. Chce ponownie być dawnym Kapitanem Ameryką, ale też dowiaduje się jak ludzie postrzegają go z perspektywy wydarzeń pokazanych w Secret Empire.
Źródło: hollywoodreporter.com / fot. Marvel

