Showmax kończy działalność w Polsce! Mamy oświadczenie

Showmax to platforma streamingowa, która była dostępna w Polsce od lutego 2017 roku. Koniec działalności nastąpi w styczniu 2019 roku.

Showmax to platforma streamingowa, która była dostępna w Polsce od lutego 2017 roku. Koniec działalności nastąpi w styczniu 2019 roku.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  showmax 

Jak udało nam się dowiedzieć, platforma Showmax kończy działalność w Polsce wraz z 31 stycznia 2019 roku, więc po prawie dwóch latach. Jest to efekt zmiany strategii właściciela platformy VOD.

Dostaliśmy od Magdaleny Marzec z Showmax Polska oświadczenie prasowe firmy Naspers. Przybliża ono przyczyny takiej decyzji.

Oto wyjaśnienie sytuacji:

31 stycznia 2019 Showmax wycofuje się z Polski, a usługa nie będzie już dostępna. Jest to następstwem strategicznej decyzji właściciela Showmax - Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup (MCG), do której włączony został Showmax.

Naspers wprowadzi MCG na giełdę w Johannesburgu i przestanie być jej właścicielem. Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa będzie nadal działać jako część MultiChoice Group, a zmiany nie dotyczą pozostałych inwestycji Naspersa w Polsce.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, klientom i zespołowi Showmax, którzy wspierali firmę od momentu powstania prawie dwa lata temu i przykro nam, że ta historia się już kończy.

Showmax Polska miał być konkurencją dla Netflixa i HBO GO. Między innymi przyciągano widzów oryginalnymi produkcjami tworzonymi przez popularnych polskich reżyserów - Patryk Vega i Wojciech Smarzowski.

W 2017 roku były to filmy krótkometrażowe: Czerwony punktKsiądz oraz Zacisze. 2018 rok pod tym względem był lepszy, bo Showmax stworzył swój pierwszy oryginalny serial Rojst oraz wyprodukowano hit Kobiety mafii. Obok tego wyprodukowali serial animowany dla dorosłych zatytułowany Egzorcysta oraz program satyryczny SNL Polska. W tym roku jeszcze zadebiutuje ich najnowszy film - Plagi Breslau w reżyserii Patryka Vegi.

Showmax znika z Polski. Co czeka subskrybentów?

Showmax pracował też przy największym hicie polskiej kinematografii od wielu lat. Chodzi oczywiście o Kler Wojtka Smarzowskiego, którego był koproducentem. Był też producentem popularnego serialu Ucho Prezesa.

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o nieoficjalnych planach platformy. Między innymi Showmax miał być jednym z producentów serialu o Słowianach, który chce stworzyć Wojtek Smarzowski, oraz planował zrealizować pierwszy polski serial o superbohaterze.

Źródło: zdjęcie główne: Showmax

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV