Spider-Man: Daleko od domu - kto przejął Avengers Tower? Zaskakujący easter egg

Spider-Man: Daleko od domu może nam sugerować, kto jest nowym właścicielem Avengers Tower w MCU.

Spider-Man: Daleko od domu może nam sugerować, kto jest nowym właścicielem Avengers Tower w MCU.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Spider-Man: Daleko od domu może na nowo rozpalić dyskusję wokół kwestii, która zagorzałym fanom MCU od dłuższego czasu spędzała sen z powiek - chodzi tu o nowego właściciela Avengers Tower. Wielu miłośników Marvel Studios po seansie Spider-Man: Homecoming spekulowało bowiem, że stanie się nim Norman Osborn. Wygląda jednak na to, że obrót spraw jest zgoła inny. 

W jednej z ostatnich scen Daleko od domu tytułowy bohater przez chwilę znajduje się naprzeciw obecnie remontowanego Avengers Tower. Uważni obserwatorzy zwrócili uwagę, że na rusztowaniu otaczającym budynek widnieje napis: "Nie możemy się doczekać, by zdradzić wam, co dalej...", obok którego znajdziemy kolejno ułożone cyfry "1", "2", "3" i następujący po nich znak zapytania. Komentatorzy podzielili się na dwa obozy - jedni wychodzą z założenia, że jest to nawiązanie do 4. fazy MCU, drudzy zaś przekonują, iż chodzi tu o Fantastyczną Czwórkę. Do sprawy odniósł się Kevin Feige:

Nie widzę tam żadnego znaku (nowego właściciela - przyp. aut.). Nie sądzę, żeby go wywieszono. (...) Jak wspaniale jest jednak zobaczyć Spider-Mana pod koniec filmu, gdy za pomocą sieci przemieszcza się na tle nieukończonej Avengers Tower? 

Jak również reżyser Jon Watts:

Jest tak wiele frajdy wynikającej z tego, że próbujesz zgadnąć, co jest prawdziwe, a co nie. W dodatku w czasie oglądania filmu, który opowiada przecież o iluzjach i oszustwach. 

Z kolei Jon Favreau odniósł się do postawy Happy'ego względem Petera Parkera w filmie:

Na samym początku Parker drażnił Happy'ego, a ten musiał być przecież dla niego niańką po wydarzeniach z Wojny bohaterów. Teraz jednak obie te postacie wiele przeszły na polu emocjonalnym. Bardzo mi się podoba to, w jakim kierunku ewoluowała ta relacja. 

Zobaczcie zakulisowe materiały, które w sieci zamieścili Tom Holland i Jake Gyllenhaal - mamy także okazję zobaczyć, jak film będzie prezentował się na ekranach ScreenX:

Dziś w naszym kraju odbędą się pokazy przedpremierowe Daleko od domu

null

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Sony/Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV