Przeczytaj w weekend

Spider-Man: daleko od domu - której sceny ze zwiastuna nie ma w filmie? Holland tłumaczy

Spider-Man: Daleko od domu zbliża się wielkimi krokami. Nowe informacje zdradza Tom Holland podczas promocji filmu.

Spider-Man: Daleko od domu zbliża się wielkimi krokami. Nowe informacje zdradza Tom Holland podczas promocji filmu.

Adam Siennica
Adam Siennica

Spider-Man: Daleko od domu tak, jak każdy film MCU ma sceny w zwiastunach, które w filmie się nie znajdą. Podczas jednego z wywiadów Tom Holland wyjawił, których scen nie zobaczymy.

Przede wszystkim nie pojawia się w filmie scena walki w restauracji, po której Pajączek żartuje z policjantami i mówi, że jedzie na wakacje. Przyznaje, że prawdopodobnie wykorzystano ją w zwiastunie, by pokazać, że Spider-Man naprawdę potrzebuje wakacji. Tłumaczy, że film ma tak dużo scen akcji, więc ta dodatkowa była zbyteczna. Sądzi jednak, że jest ona bardzo uniwersalna i można ją użyć w potencjalnych sequelach.

Wspomina też o scenie, które nie było w zwiastunie i w filmie również jej nie zobaczymy. W niej też Peter sprzedał wszystkie swoje zabawki, aby kupić prezent dla MJ (Zendaya). Miał być tam easter egg nawiązujący do Gwiezdnych Wojen, ponieważ Peter miał mieć kolekcjonerską figurkę Lobota, czyli pomocnika Lando Calrissiana z Imperium Kontratakuje. To akurat potwierdził sam Kevin Feige.

Szef MCU wyjawił też, że film spełnił marzenie Toma Hollanda. Jeszcze przed zdjęciami miał on swoją listę celów, które chce osiągnąć i z kim chce pracować. Okazuje się, że Jake Gyllenhaal był pierwszym nazwiskiem, które tam wpisał. Drugiego dnia zdjęć do Daleko od domu Holland wyjawił tę informację Feigemu.

Dziennikarze Comicbook.com rozmawiali z Samuelem L. Jacksonem i z wywiadu wyszło, że dialog ze zwiastuna był improwizowany. Chodzi o słowa Nicka Fury'ego do Spider-Mana narzekającego, że nie ma on kwalifikacji, by zająć się takim zagrożeniem: Bitch, you went to space! to dodatek samego aktora, który spodobał się i został w filmie.

Donovan Mitchell, gwiazda NBA przypadkiem dostał w ręce kostium Spider-Mana. Zobaczcie zabawne wideo z udziałem Toma Hollanda i Jake'a Gyllenhaala.

Multiwersum, czyli otwarcie się na równoległe linie czasowe to furtka do wielu możliwości. Ekipa portalu Nerdist przygotowała montaż, w którym spotykają się trzy Pajączki grane przez Tobeya Maguire'a, Andrew Garfielda i Toma Hollanda.

 

 

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV