Spider-Man: Daleko od domu - nowe prognozy box office. Wpływ Avengers: Endgame

Spider-Man: Daleko od domu zapowiada się na wielki hit komercyjny. Nowe prognozy box office mówią o efekcie Avengers: Endgame.

Spider-Man: Daleko od domu zapowiada się na wielki hit komercyjny. Nowe prognozy box office mówią o efekcie Avengers: Endgame.

Spider-Man: Daleko od domu będzie hitem komercyjnym. Analitycy twierdzą, że będzie mieć na to wpływ sukces filmu Avengers: Koniec gry. Nazywają to efektem Endgame, który może doprowadzić do nieoczekiwanych większych wpływów niż obecnie szacują. Wszystko za sprawą fabularnego powiązania i pozycji epilogu historii opowiadanej od 11 lat.

Poza tym superprodukcja ma perfekcyjny okres na podbicie amerykańskich kin, czyli długi weekend z okazji święta dnia niepodległości (film wchodzi we wtorek 2 lipca w USA). Prognozuje się, że w sześć dni zbierze co najmniej 170 mln dolarów. Niektóre firmy analityczne mówią, że przekroczy 200 mln dolarów. Najbardziej umiarkowane prognozy pochodzą od studia Sony, które zwiastuje wynik 154 mln dolarów. 

Dziennikarze Deadline twierdzą, że badanie tzw. trackingu, czyli świadomości widzów danego filmu i ich chęci wybrania się na niego do kina są bardzo mocne. Porównywalne do hitu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, który w 3 dni zebrał ponad 170 mln dolarów.

Co ciekawe, rekordzistą 6-dniowego otwarcia z okazji lipcowego święta w USA pozostaje Pajączek. Spider-Man 2 w 2004 roku zebrał 180 mln dolarów.

Eksperci zwracają uwagę na to, że przedsprzedaż biletów na film w USA jest niesamowita. Wielu twierdzi, że efekt Endgame sprawi, że może to być jedna z największych niespodzianek sezonu.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV