Spider-Man: Daleko od domu - Polka Anna B. Sheppard o kostiumach w filmie

Za kostiumy w Spider-Man: Daleko od domu odpowiadała Polka, Anna B. Sheppard, która rzuca teraz nowe światło na wykorzystane w produkcji stroje.

Za kostiumy w Spider-Man: Daleko od domu odpowiadała Polka, Anna B. Sheppard, która rzuca teraz nowe światło na wykorzystane w produkcji stroje.

Anna B. Sheppard to jedna z najbardziej cenionych w Hollywood osób, która zajmuje się przygotowywaniem kostiumów do amerykańskich filmów. Dość powiedzieć, że była ona już trzykrotnie nominowana do Oscara - w 1994 (Lista Schindlera), 2003 (Pianista) i 2015 roku (Czarownica). Ostatnim z obrazów, nad którymi pracowała, jest wchodzący właśnie na ekrany kin Spider-Man: Daleko od domu

Sheppard w wywiadzie dla Entertainment Weekly zabrała teraz głos na temat kostiumów, które mogliśmy zobaczyć w ostatniej odsłonie MCU. Tak skomentowała ona ekranowy strój Mysterio:

Jestem pod wrażeniem peleryny z filmu Doktor Strange, więc usiadłam i powiedziałam: No dobra, przygotujmy jeszcze piękniejszą pelerynę

Poruszając również temat szklanej kuli na głowie Mysterio:

Jake Gyllenhaal dosłownie i w przenośni poczuł się w niej jak ryba w wodzie. Nosił ją naprawdę pewnie. Obawiałam się nieco, bo przecież ona trochę waży, zbroja ogranicza swobodę ruchów, a peleryna jest długa i duża. Jake nie narzekał na to ani razu. 

Tak Sheppard opisuje swoją pracę nad klasycznym, czerwono-niebieskim strojem Spider-Mana:

On musiał być elastyczny i wytrzymać wiele potencjalnych problemów, choćby rozmaite ruchy, które Spider-Man wykonuje w filmie. Wiele przemieszczania się, wiele rozciągania we wszystkich możliwych kierunkach - w dodatku powinien pozwalać oddychać, skoro bohater cały czas nosi na głowie maskę. 

Sheppard przyznała również, że ulubionym strojem Toma Hollanda był ten czarny, określany jako kostium typu stealth.

Od dziś Spider-Man: Daleko od domu macie okazję oglądać na ekranach kin. 
null

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: Sony/Marvel/cbr.com

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV