Star Wars Jedi: Fallen Order jak Dark Souls? Wyciekły szczegóły o rozgrywce i fabule gry

Gra studia Respawn Entertainment zapowiada się intrygująco. Star Wars Jedi: Fallen Order ma zaoferować rozgrywkę będącą połączeniem Uncharted i... Dark Souls.

Gra studia Respawn Entertainment zapowiada się intrygująco. Star Wars Jedi: Fallen Order ma zaoferować rozgrywkę będącą połączeniem Uncharted i... Dark Souls.

Star Wars Jedi: Fallen Order to bez wątpienia jeden z najciekawszych tematów w branży gier w ostatnim czasie. Jutro na Star Wars Celebration mamy poznać szczegóły na temat tej produkcji, ale już teraz wyciekł jej plakat - najprawdopodobniej przedstawia on głównego bohatera i towarzyszącego mu droida.

W sieci można znaleźć również pewne informacje na temat fabuły oraz rozgrywki w Star Wars Jedi: Fallen Order. Informacje ujawnił jeden z użytkowników Reddita, ukrywający się pod pseudonimem SchrodingersWitcher. Rzekomo pochodzą one od jednego z deweloperów, który pisał o grze na forum Resetera.

Przedstawiona w grze historia ma być częścią kanonu i podobno jest bardziej interesująca niż to, co przedstawiono w Star Wars: Battlefront II. Opowieść ma rozbudować uniwersum Gwiezdnych Wojen, ale nie zabraknie tu również znanych już planet. Pod względem estetyki i klimatu mamy otrzymać coś zbliżonego do Rogue One oraz Solo.

Jeśli zaś chodzi o rozgrywkę, to wspomina się o połączeniu Jedi Knight, Force Unleashed oraz odrobiny Uncharted, chociaż walka mieczem świetlnym i możliwość parowania ciosów ma przypominać Dark Souls i Sekiro - w grze mamy czuć się niczym prawdziwy Jedi.

Główny bohater ma być mężczyzną i nie będziemy mieli możliwości edytowania jego wyglądu. Towarzyszyć ma mu droid - być może chodzi o tego, który widoczny jest na plakacie. Rozgrywka nie będzie bardzo liniowa, ale nie będzie to też typowy otwarty świat - trafimy tu do kolejnych lokacji, które będziemy mogli eksplorować.

Według opublikowanych informacji, Star Wars Jedi: Fallen Order ma być grą przeznaczoną wyłącznie dla jednego gracza, a kampania ma być "znacznie dłuższa niż 5 godzin".

Do powyższych przecieków warto podejść z dystansem, ale na ich potwierdzenie lub zdementowanie nie będziemy musieli długo czekać. Już jutro powinniśmy dowiedzieć się, jak rzeczywiście będzie wyglądać ta produkcja.

Źródło: reddit.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV