Star Wars Jedi: Upadły Zakon - jak zdobyć inne kolory miecza świetlnego?

Star Wars Jedi: Upadły Zakon oferuje graczom możliwość zmiany koloru miecz świetlnego. W grze znajdziemy ich kilka, w tym jeden dostępny wyłącznie za zamówienia przedpremierowe gry.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon oferuje graczom możliwość zmiany koloru miecz świetlnego. W grze znajdziemy ich kilka, w tym jeden dostępny wyłącznie za zamówienia przedpremierowe gry.

Niebieski, zielony, fioletowy lub żółty? A może jeszcze inny kolor miecza świetlnego w grze Star Wars Jedi: Upadły zakon? Wariantów kolorystycznych jest dokładnie osiem z czego jeden, pomarańczowy, dostępny tylko dla tych osób, które zdecydowały się na przedpremierowe zamówienie gry.  Jak jednak zdobyć pozostałe?

Bardzo prosto. Miecz koloru niebieskiego i zielonego dostępne są od samego początku rozgrywki. Pozostałe otrzymamy po dostaniu się na planetę Ilum, czyli gdzieś w okolicy piątego rozdziału.

Tam po rozwiązaniu zagadki ze światłem, lodem i zwierciadłem, które otworzy nam przejście do dalszego etapu lokacji, zdobędziemy kryształ Kyber. Po jego zdobyciu możemy wymienić kolor ostrze miecza świetlnego. Wybieramy jeden z wyżej wymienionych, ale spokojnie. To, że zdecydowaliście się na żółty zamiast na indygo nie oznacza, że ten drugi straciliście bezpowrotnie.

Na każdym stole do modyfikacji miecza świetlnego możecie dokonać zmiany koloru na taki, jaki akurat przypadł Wam do gustu. Co ciekawe, każdy z kolorów miecza świetlnego niesie ze sobą również odrobinę inny dźwięk użycia oręża. Dzięki temu małemu drobiazgowi, mamy uczucie, że zmiana barwy niesie także coś unikatowego za sobą.

Niestety w Star Wars Jedi: Upadły zakon nie zobaczymy czerwonego miecza świetlnego. Główny bohater to Jedi, a ci zwykle nie są kojarzeni z bronią o takim kolorze.

Źródło: ign.com / fot. EA

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV