Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Stephen Hawking nie żyje. Wybitny naukowiec miał 76 lat

Stephen Hawking nie był tylko fizykiem, który miał niekwestionowany wpływ na naukę. Był też integralną częścią popkultury.

Stephen Hawking od wielu lat chorował na stwardnienie zanikowe boczne. Informację o jego śmierci w Cambridge w Wielkiej Brytanii ogłosiła dziś wcześnie rano jego rodzina w oświadczeniu prasowym. Podkreślają smutek i znaczenie jego pracy jako naukowca.

– Jesteśmy bardzo smutni z powodu śmierci naszego ojca. Był wielkim naukowcem i niezwykłym człowiekiem, którego praca i spuścizna będą żyć przez wiele lat.

Jego wieloletnie zmagania z chorobą były inspiracją dla ludzi na całym świecie. Gdy w wieku 21 lat zdiagnozowano mu stwardnienie zanikowe boczne, lekarze dawali mu dwa lata życia. On przeżył ponad 50 lat więcej.

Wiele osób mogło poznać głębsze spojrzenie na jego życie w filmie Teoria wszystkiego, gdzie grał go Eddie Redmayne. Co ciekawe – pierwszym aktorem, który zagrał Hawkinga był Benedict Cumberbatch w świetnie ocenianym filmie telewizyjnym Hawking z 2004 roku.

Odniósł ogromny sukces książką Krótka historia czasu, która w Wielkiej Brytanii była na liście bestsellerów przez 237 tygodni. Sprzedano ją w 10 mln kopii i przetłumaczono na 40 języków. To ona w latach 80. dała mu gigantyczną popularność na całym świecie. Brał też udział przy tworzeniu filmów dokumentalnych o sobie oraz o swojej pracy. Można tu wymienić: Reality on the Rocks, Beyond the Horizon, Into the Universe with Stephen Hawking  oraz Hawkwing.

Stephen Hawking stał się bardzo popularną postacią w popkulturze. Występował w kilku serialach:  Star Trek: Następne pokolenia, Teoria wielkiego podrywuSimpsonowie oraz w Futuramie. Często też był wspominany w różnych filmach i serialach jako integralna część popkultury.

Na oficjalnym Twitterze Teorii wielkiego podrywu oddano cześć zmarłemu:

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Michalina Reda
-

Gra o tron – kto zginie…

Gra o tron powróci już w przyszłym miesiącu, a w sieci pojawiły się przewidywania mówiące…

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów niczym Obcy…

Wygasło embargo na relacje z planu filmu Godzilla 2: Król potworów. Z różnych wywiadów poznajemy…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.