Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch
 • Data urodzenia:

  19 lipca 1976 (42)
 • Miejsce urodzenia:

  Londyn, Anglia, Wielka Brytania
 • Narodowość:

  Anglik
 • Wzrost:

  183 cm
 • Zawód:

  Aktor, producent
 • Stan cywilny:

  Kawaler
 • Bio:

  Benedict Cumberbatch uczęszczał do Brambletye School oraz do Harrow School. Po ukończeniu szkoły spędził rok w Indiach, gdzie charytatywnie nauczał języka angielskiego. Po powrocie poszedł na studia na Manchester University. Sztuki aktorskiej uczył się również w London Academy of Music and Dramatic Art.

  Debiutował w krótkometrażowym filmie pt.: Hills Like White Elephants. Jego pierwszą ważną rolą była kreacja postaci Williama Pitta, za którą otrzymał nominację do London Film Critics Circle Awards. W produkcji pt.: Gra tajemnic wcielił się w rolę Alana Turinga, za którą był nominowany do Oskara, Złotych Globów oraz BAFTA.

   

W obsadzie (39)

Produkcje (1)

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV