Uncut Gems - film zbiera dobre recenzje. Adam Sandler powalczy o Oscara?!

Adam Sandler to aktor, który kojarzony jest ostatnio głównie ze słabo ocenianymi komediami. Gdy jednak pojawia się w kinie artystycznym, zmienia swoje oblicze i tak też jest z Uncut Gems.

Adam Sandler to aktor, który kojarzony jest ostatnio głównie ze słabo ocenianymi komediami. Gdy jednak pojawia się w kinie artystycznym, zmienia swoje oblicze i tak też jest z Uncut Gems.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  oscary 2020 

Nieoszlifowane diamenty to dramat, który miał już emisje na festiwalach, w tym podczas w Toronto. Jest to opowieść o Howardzie Ratnerze (Adam Sandler), charyzmatycznym jubilerze z Nowego Jorku, który szuka dobrego zarobku. Kiedy decyduje się postawić wysokie sumy w hazardowej grze, może wygrać wszystko. Bohater musi balansować pomiędzy prowadzenie firmy, rodziną i przeciwnościami losu z każdej strony.

Obecnie film ma 97% pozytywnych recenzji na portalu Rottentomatoes.com ze średnią ocen 7,8/10. Choć sam film ma swoje plusy i minusy, to wszyscy jednogłośnie zachwycają się kreacją Adama Sandlera. Nie kryją zaskoczenia, bo aktor ma ekranowy wizerunek niezbyt zgodny z wybitnymi rolami. Jednak to szybko znika, gdy według krytyków Sandler tworzy najlepszą kreację w swoim życiu, która po prostu porywa widza do tej dziwacznej historii. Duet reżyserów wykorzystuje jego najmocniejsze zalety do ekstremum, gdzie rola pełna emocji, sprzeczności, neurotyczności i pewnego wewnętrznego chaosu błyszczy na ekranie. Wszyscy są zgodni, że mówimy o jednej z najlepszych ról w 2019 roku i tym samym stawiają Sandlera w szranki w walce o nagrody z najlepszymi.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której Sandler odcinając się od swojego komediowego rodowodu, udowadnia, że ma talent aktorski. Był chwalony za film Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane) oraz Lewy sercowyw reżyserii Paula Thomasa Andersona. Czasem mówi się, że właśnie w takich filmach Sandlerowi chce się dać z siebie więcej.

Źródło: comicbook.com, rottentomatoes.com, deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV