Valve odświeża wygląd biblioteki Steam

Betatesty nowego wyglądu Steama dobiegły końca. Nowy interfejs ma ułatwić przeglądanie posiadanych produkcji oraz ułatwić odnalezienie nowych, interesujących tytułów.

Betatesty nowego wyglądu Steama dobiegły końca. Nowy interfejs ma ułatwić przeglądanie posiadanych produkcji oraz ułatwić odnalezienie nowych, interesujących tytułów.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  steam 

Wygląd biblioteki Steama przez lata pozostawał niezmienny. Przedstawiciele Valve stwierdzili, że przyszedł czas przeprowadzić małą rewolucję i wywrócić do góry nogami całą bibliotekę. Ogólna idea pozostała taka sama, sekcja nadal jest podzielona na dwa główne elementy: listę zakupionych produkcji widoczną po lewej stronie ekranu oraz panel główny, w którym wyświetlają się wszystkie informacje dotyczące przeglądanej obecnie produkcji. I to w zasadzie wszystko, co łączy starą bibliotekę z nową.

Nowa biblioteka Steam została stworzona z przekonaniem, że nasze biblioteki są dla nas bardzo wartościowe – niektórzy klienci posiadają w nich gry od niemal piętnastu lat. Począwszy od ulubionych gier AAA, w które grają wszyscy wasi znajomi, a skończywszy na artystycznych grach niezależnych, które z jakiegoś powodu kocha tylko garstka z was – wasze biblioteki Steam reprezentują wasze historie gamingu.

Największą innowacją jest wprowadzenie strony głównej, czyli sekcji, w której znajdziemy kluczowe informacje o posiadanych tytułach. Z jej poziomu możemy uruchomić ostatnio odpalane gry, przejrzeć najnowsze aktualizacje, aktywności znajomych czy katalogi kolekcji. Półkami można dowolnie zarządzać, aby przystosować widok sekcji do własnych preferencji. Valve oddało także do dyspozycji deweloperów nowe narzędzie, dzięki któremu będą mogli umieszczać tu powiadomienia o wydarzeniach związanych z ich grami.

Znacząco ewoluował także widok zakładek poszczególnych gier. Na jednej stronie zmieszczono tabele z aktywnościami znajomych, osiągnięciami, zdobytymi kartami kolekcjonerskimi, recenzją czy zrzutami ekranu. Duży nacisk położono na to, jak gra jest odbierana przez społeczność i rozwijana przez twórców. W centrum nowego okna zarządzania umieszczono dużą tablicę, na której wyświetlają się aktualizacje i postępy znajomych w danej produkcji. Wprowadzano również narzędzie do oznaczania najważniejszych aktualizacji, dzięki czemu nie ominiemy informacji o kluczowych zmianach wprowadzonych w ulubionych grach.  Doszlifowano też sam interfejs, dzięki czemu jest znacznie czytelniejszy niż ten, z którego korzystaliśmy dotychczas. Odnośniki do Centrum społeczności, Strony Sklepu czy Poradników są o wiele lepiej widoczne. Powiększono również wszystkie fonty w tej sekcji serwisu.

Warto także wspomnieć, że wraz z najnowszą aktualizacją biblioteki Steama narzędzie Remote Play Together wyszło z betatestów i zostało udostępnione wszystkim użytkownikom.

Źródło: Steam

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV