Reklama

Warto obejrzeć na Showmax: Gwiezdne wrota: Atlantyda

Gwiezdne wrota: Atlantyda to drugi serial osadzony w popularnym telewizyjnym uniwersum. Dlaczego warto go obejrzeć?
ShowMax Najlepsze seriale

Serial Gwiezdne wrota: Atlantyda jest pierwszym oficjalnym spin-offem hitu Gwiezdne wrota. Za jego sterami stoją Brad Wright i Robert C. Cooper. Stworzono łącznie pięć sezonów liczących równe 100 odcinków. Historia stanowi zamkniętą całość.

Fabuła rozpoczyna się po wydarzeniach z finału 7. sezonu i premiery 8. sezonu Gwiezdnych wrót. Tam też bohaterowie odkryli starą bazę Pradawnych na Antarktyce. W premierze spin-offa grupa badawcza dowodzona przez dr. Daniela Jacksona zostaje wysłana do tej placówki. Tam też Jackson odkrywa lokację Atlantydy, legendarnego miasta Pradawnych. Takim sposobem serial skupia się na ekipie, która przenosi się do Atlantydy, krainy znajdującej się w odległej galaktyce Pegaza. Mają za zadanie ją odkrywać i badać. Bohaterami są pracownicy na czele z Johnem Sheppardem, który razem ze swoimi żołnierzami i naukowcami wyrusza na różne misje. Natrafiają też na wrogą rasę zwaną Wraith, z którą toczą zażarte boje.

W serialu udało się zachować przygodowy charakter oryginału. Mamy zatem poznawanie światów, rozwój postaci, ich relacje i wiele ciekawych misji, w których nie brak akcji i humoru. Fabularnie mamy połączenie serialu opartego na historiach pojedynczych odcinków z dużymi wątkami przygotowanymi na całe sezony. Między innymi wojna z Wraith jest tą historią, która jest takim spoiwem.

Z ciekawostek warty wspomnienia jest Jason Momoa. Obecnie popularny aktor z Gry o tron i Aquaman z filmu Liga Sprawiedliwości tutaj budował swój wizerunek ekranowego twardziela. I to bardzo udanie.

W serialu Gwiezdne wrota: Atlantyda dostajemy lekką, przyjemną i wesołą rozrywkę w klimacie science fiction. Nie jest to ani wymagające, ani zobowiązujące, ale frajdy daje co niemiara.Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

Najlepsze polskie filmy 2017 roku [lista…

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i…

Michał Kujawiński
0 -

Star Trek: Discovery: sezon 1, odcinek…

Star Trek powraca do telewizji i czyni to w bardzo dobrym stylu. Czy nowy serial…

Ocena recenzenta:
8
0 -

Nieprawdopodobny budżet wszystkich kontynuacji Avatara

W poniedziałek James Cameron oficjalnie rozpoczął pracę nad kontynuacjami Avatara, które są kręcone jednocześnie. Teraz…

Michalina Reda
0 -

W Warszawie skradziono 100 mieczy świetlnych.…

Na warszawskich Bielanach doszło do niecodziennej kradzieży. Włamywacze ograbili piwnicę, w której składowano miecze świetlne.

Norbert Zaskórski
0 -

Obejrzyj pierwsze 10 minut filmu Spider-Man:…

Sony Pictures zamieściło w sieci początkowe sekwencje najnowszego filmu o Człowieku-Pająku. Wszystko to z okazji…

Norbert Zaskórski
0 -

Gwiazdy filmu X-Men: Dark Phoenix odwiedziły…

Aktorzy z nadchodzącego widowiska 20th Century Fox na podstawie serii komiksów Marvela odwiedziły dziecięcy szpital…

Co o tym sądzisz?