Warto obejrzeć na Showmax: Gwiezdne wrota: Atlantyda

Gwiezdne wrota: Atlantyda to drugi serial osadzony w popularnym telewizyjnym uniwersum. Dlaczego warto go obejrzeć?
ShowMax Najlepsze seriale

Serial Gwiezdne wrota: Atlantyda jest pierwszym oficjalnym spin-offem hitu Gwiezdne wrota. Za jego sterami stoją Brad Wright i Robert C. Cooper. Stworzono łącznie pięć sezonów liczących równe 100 odcinków. Historia stanowi zamkniętą całość.

Fabuła rozpoczyna się po wydarzeniach z finału 7. sezonu i premiery 8. sezonu Gwiezdnych wrót. Tam też bohaterowie odkryli starą bazę Pradawnych na Antarktyce. W premierze spin-offa grupa badawcza dowodzona przez dr. Daniela Jacksona zostaje wysłana do tej placówki. Tam też Jackson odkrywa lokację Atlantydy, legendarnego miasta Pradawnych. Takim sposobem serial skupia się na ekipie, która przenosi się do Atlantydy, krainy znajdującej się w odległej galaktyce Pegaza. Mają za zadanie ją odkrywać i badać. Bohaterami są pracownicy na czele z Johnem Sheppardem, który razem ze swoimi żołnierzami i naukowcami wyrusza na różne misje. Natrafiają też na wrogą rasę zwaną Wraith, z którą toczą zażarte boje.

W serialu udało się zachować przygodowy charakter oryginału. Mamy zatem poznawanie światów, rozwój postaci, ich relacje i wiele ciekawych misji, w których nie brak akcji i humoru. Fabularnie mamy połączenie serialu opartego na historiach pojedynczych odcinków z dużymi wątkami przygotowanymi na całe sezony. Między innymi wojna z Wraith jest tą historią, która jest takim spoiwem.

Z ciekawostek warty wspomnienia jest Jason Momoa. Obecnie popularny aktor z Gry o tron i Aquaman z filmu Liga Sprawiedliwości tutaj budował swój wizerunek ekranowego twardziela. I to bardzo udanie.

W serialu Gwiezdne wrota: Atlantyda dostajemy lekką, przyjemną i wesołą rozrywkę w klimacie science fiction. Nie jest to ani wymagające, ani zobowiązujące, ale frajdy daje co niemiara.Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
0 -

40 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Piotr Piskozub
0 -

Miał być klops, a tu niespodzianka.…

W sieci pojawiła się już pierwsza recenzja długo wyczekiwanego serialu Krypton.

Michał Kujawiński
0 -

Czy Anihilacja to dobry film? Oto…

W sieci pojawiły się pierwsze opinie amerykańskich krytyków, którzy mieli okazję obejrzeć film Anihilacja z…

Michalina Reda
weekend
0 -

Kobiety mafii w filmach i serialach

Damy w opałach, twarde i stanowcze uwodzicielki, towarzyszki doli i niedoli, wspólniczki największych przestępców... Kobiety…

Michał Kujawiński
0 -

War Machine i inni bohaterowie na…

W sieci pojawiło się kolejne zdjęcie prezentujące nową grafikę promującą widowisko Avengers: Wojna bez granic.…

Michał Kujawiński
0 -

Znaki towarowe Lucasfilm mogą zdradzać tytuł…

Serial animowany Rebelianci powoli dobiega końca, więc fani zaczęli rozglądać się za nową produkcją osadzoną…

Co o tym sądzisz?