Menu

Aktualności

Warto obejrzeć na Showmax: Gwiezdne wrota: Atlantyda

Gwiezdne wrota: Atlantyda to drugi serial osadzony w popularnym telewizyjnym uniwersum. Dlaczego warto go obejrzeć?
ShowMax Najlepsze seriale

Serial Gwiezdne wrota: Atlantyda jest pierwszym oficjalnym spin-offem hitu Gwiezdne wrota. Za jego sterami stoją Brad Wright i Robert C. Cooper. Stworzono łącznie pięć sezonów liczących równe 100 odcinków. Historia stanowi zamkniętą całość.

Fabuła rozpoczyna się po wydarzeniach z finału 7. sezonu i premiery 8. sezonu Gwiezdnych wrót. Tam też bohaterowie odkryli starą bazę Pradawnych na Antarktyce. W premierze spin-offa grupa badawcza dowodzona przez dr. Daniela Jacksona zostaje wysłana do tej placówki. Tam też Jackson odkrywa lokację Atlantydy, legendarnego miasta Pradawnych. Takim sposobem serial skupia się na ekipie, która przenosi się do Atlantydy, krainy znajdującej się w odległej galaktyce Pegaza. Mają za zadanie ją odkrywać i badać. Bohaterami są pracownicy na czele z Johnem Sheppardem, który razem ze swoimi żołnierzami i naukowcami wyrusza na różne misje. Natrafiają też na wrogą rasę zwaną Wraith, z którą toczą zażarte boje.

Video Thumbnail
STARGATE ATLANTIS: Season One (2004-2005) TRAILER

W serialu udało się zachować przygodowy charakter oryginału. Mamy zatem poznawanie światów, rozwój postaci, ich relacje i wiele ciekawych misji, w których nie brak akcji i humoru. Fabularnie mamy połączenie serialu opartego na historiach pojedynczych odcinków z dużymi wątkami przygotowanymi na całe sezony. Między innymi wojna z Wraith jest tą historią, która jest takim spoiwem.

Z ciekawostek warty wspomnienia jest Jason Momoa. Obecnie popularny aktor z Gry o tron i Aquaman z filmu Liga Sprawiedliwości tutaj budował swój wizerunek ekranowego twardziela. I to bardzo udanie.

W serialu Gwiezdne wrota: Atlantyda dostajemy lekką, przyjemną i wesołą rozrywkę w klimacie science fiction. Nie jest to ani wymagające, ani zobowiązujące, ale frajdy daje co niemiara.Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze