Przeczytaj w weekend

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch. Pierwsze szczegóły zaskakującego portu [E3 2019]

Wiedźmin 3 jeszcze tego roku pojawi się na hybrydowej konsoli Nintendo Switch. Ujawniono pierwsze informacje na temat tego, jak będzie wyglądał ten port.

Wiedźmin 3 jeszcze tego roku pojawi się na hybrydowej konsoli Nintendo Switch. Ujawniono pierwsze informacje na temat tego, jak będzie wyglądał ten port.

Plotki o przeniesieniu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch pojawiały się w sieci już od kilku miesięcy, ale chyba naprawdę niewiele osób rzeczywiście na to liczyło - przede wszystkim z uwagi na zauważalnie mniejszą moc tego urządzenia. 

Na konferencji Nintendo oficjalnie potwierdzono, że Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na tę platformę i to jeszcze w tym roku. Nie ujawniono żadnych konkretów, ale na zaprezentowanym zwiastunie było widać pewne kompromisy.

Teraz poznaliśmy kilka interesujących informacji na ten temat - ujawniono je na oficjalnym profilu marki na Twitterze. Port tworzony jest przez studio Saber Interactive we współpracy CD Projekt RED i zadebiutuje na konsoli Nintendo zarówno w formie cyfrowej, jak i w wydaniu pudełkowym. Gra będzie działać w rozdzielczości 540p w trybie przenośnym oraz 720p po umieszczeniu konsolki w stacji dokującej. Rozmiar plików wyniesie 32 GB co jest zadowalającym wynikiem, bo na "dużych" konsolach i pececie produkcja wymaga zdecydowanie więcej miejsca. Niestety, wersja na Switcha nie pozwoli na przeniesienie zapisów z innych platform - konieczne będzie rozpoczęcie zabawy od początku. 

Źródło: twitter.com / fot. CD Projekt RED

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV